banner269
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

İsrail askerlerinden gösterilere müdahale: 45 yaralı

İsrail askerlerinin Filistinli bebeğin yakılarak öldürülmesini protesto edenlere müdahalesi sonucu 45 kişi yaralandı.

banner197
İsrail askerlerinden gösterilere müdahale: 45 yaralı

 
İsrail askerlerinden gösterilere müdahale: 45 yaralı

İsrail askerlerinin Filistinli bebeğin yakılarak öldürülmesini protesto edenlere müdahalesi sonucu 45 kişi yaralandı.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde, Yahudi yerleşimcilerin, Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayı protesto etmek isteyenlere, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu 35 kişi yaralandı.

Filistinliler, Nablus'un güneydoğusundaki Duma beldesinde, ateşe verilen evin önünden başlayarak yürüyüş düzenledi.

İsrail askerlerinin plastik mermi, göz yaşartıcı gaz kullanarak yürüyüşe müdahale etmesi sonucu, 35 kişi yaralandı. Müdahale sırasında, Filistin Kızılayı ekibi ve gazetecilerin, İsrail askerleri tarafından doğrudan hedef alındığı belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin dün Nablus kentinin güneydoğusundaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında Ali Devabişe isimli bir bebek hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer oğulları ağır yaralanmıştı. Saldırı, Filistin ve uluslararası toplumda büyük infiale yol açmıştı.

El- Celezon Mülteci Kampı'ndaki gösterilere müdahalede 10 yaralı

Batı Şeria'daki El-Celezon Mülteci Kampı'nda İsrail askerleriyle Filistinliler arasında yaşanan arbedede, 10 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Leys el-Halidi'nin öldürülmesini protesto eden çok sayıda Filistinli, Ramallah'ın kuzeyindeki kamp girişinde yürüyüş düzenledi.

İsrail askerlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası kullanarak müdahale ettiği gösteride, 10 Filistinli yaralandı.

Halidi, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde, Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayı protestosu sırasında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmişti.

ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir