banner269
Öne Çıkanlar Berlin ABD Dilek Kurt Mustafa Çelik Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Recep Tayyip Erdoğan

Irak IŞİD Liderlerinin Toplantısını Vurdu

Irak savaş uçakları Suriye’de IŞİD liderlerinin toplantısını hedef aldı. Irak ordusundan yapılan açıklamaya göre, Deyrizor’da örgüt liderlerinin toplantı yaptığı bina vuruldu. Açıklamada başka ayrıntı verilmedi.

banner197
Irak IŞİD Liderlerinin Toplantısını Vurdu
Irak ordusundan yapılan açıklamada F-16 savaş uçaklarının Suriye’nin doğusunda bulunan El Susa kötü yakınlarında bir bölgeyi hedef aldığı belirtildi. Açıklamaya göre, o sırada 30 IŞİD lideri bir binada toplantı halindeydi.

Irak Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği hava operasyonu ABD’nin Suriye’den çekilme sürecini başlatmasından sonra Irak’ın silahlı kuvvetlerinin Suriye’de daha aktif rol alacağını açıklamasının ardından geldi.

Irak, Suriye’deki IŞİD militanlarının sınırı geçmeye çalışacağından endişe ediyor. Uzmanlar da her iki ülkede direniş şeklinde düzenlenebilecek saldırıların artabileceği uyarısında bulunuyor.

Bağdat, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esat’ın onayıyla Suriye topraklarında bugüne kadar çok sayıda hava harekatı düzenledi. Son dönemde Irak ordusu ve Şii paramiliter güçler Suriye sınırını da güçlendirmiş durumda.(Kaynak:VOA)

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir