Huzurevinde Yaşlılara Huzur Veren Konser

Almanya’da Ruhr Veliler Derneği bünyesindeki Türk Halk Müziği Birlik Korosu, Duisburg’ta çok kültürlü yaşlılar yurdu Haus am Sandberg’te şef Kazım Birlik yönetiminde, aralarında birçok Türk kökenlinin de bulunduğu huzurevi sakinlerine sosyal sorumluluk hissi ve bilinciyle ücretsiz konser verildi.

Huzurevinde Yaşlılara Huzur Veren Konser

Programa, huzur evi idareci ve personelleri, Alman, Türk ve diğer milletlerden oluşan yurt sakinleri ve onların yakınları ve Ruhr Veliler Birliği üyeleri katılım sağladı.

Şef Kazım Birlik, Ruhr Veliler Birliği Başkanı Dr. Ali Sak ve Birlik Korosu koristleri konser öncesinde huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek onlarla sohbet ettiler.

Türk Halk Müziği Korosu ile birlikte vakit geçirip sohbet eden huzurevi sakinleri daha sonra verilen konser ile gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Konserde seslendirilen birbirinden güzel parçalar huzurevi sakinlerimize keyifli ve duygulu saatler yaşattı. Konser dolayısı ile keyifli dakikalar geçiren, bizzat kalkıp oynayarak ve hatta tekerlekli yürüme aletleriyle çekilen halaya eşlik eden huzurevi sakinlerinin mutluluğu her hallerinden belliydi.

Duygusal anların yaşandığı konserde gözyaşları yaşanan mutluluğa şahit oldu. Zaman zaman türkülere ritim tutan ve sözlerine eşlik eden huzurevi sakinlerimiz konserden çok memnun kaldıklarını dile getirerek bu programda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Konser sonrasında Birlik Korosunun solistleri Orhan Şener, Yelda Arslaner ve Figen Kaya huzur evi sakinlerini oyun ve halay havalarıyla coşturdular. Eğlenceli ve duygusal anların yaşandığı yaklaşık 1,5 saat süren konser sonunda, koro üyeleri kendi hazırlamış oldukları Türk usulü börek, çörek, sarmalarla da farkındalık yaratarak türkülerin yani sıra yemekleriyle de huzur dağıttılar.

ha-ber.com/Duisburg

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321