DEMOKRASİYE TOZ KONDURMAYAN REİS!!!

NE BEKLEDİNİZ EFENDİLER?
Sanata hayatlarını adamış, birbirinden değerli iki bilge Sanatçılarımızı, sağlık sorunlarını göz ardı etmeksizin, bu yaştan sonra adliye koridorlarına sürüklüyor diye kimse öfkelenmesin.

Devlet tiyatrolarını "kâr" getirmiyor bahanesiyle birer birer kapattıran bir sanat düşmanından başka bir yaklaşım beklemek yanlış olur. Sormazlar mı- Diyanet'in bu ülkeye ne gibi maddi yararı oldu da kalktın halkın boğazından keserek, Diyanet İşleri’nin 2019 bütçesini 7,7 milyar liradan 10,5 milyar liraya çıkardın diye? 

MÜSVEDDELER
Sanat kültürdür, mizahtır. Mizah, zekâ cambazlığına teşvik eder. Zeki insan, Recep beyin seçmen portfolyosuna aykırıdır. "Müsvedde", ... hür iradesiyle öz düşüncelerini dile getirmekle olunmaz Recep Bey! Ona Mertlik denir kardeşim! Müsvedde sanatçı arıyorsan, saraydaki sofrana buyur ettiğin bir takım "soytarılara" bakacaksın. Korkularından el pençe halinde suspus olmuş birer saray şaklabanları. Yandaş yalak bir sanatçıysan sarayda ejdera çayı içer, kolaylıkla ihaleler teklifler alırsın, Allah muhafaza, muhalif olur eleştirirsen, adliye koridorlarına 1 tosta şükür edersin. Herkes kendine yakışanı yapar Recep Bey. 

NE VEREYİM ABİME? 
Seçmenin IQ seviyesi ayakkabı numarası kadar olsun kâfi elhamdülillah. Sorgulamasın, araştırmasın, teftiş etmesin. Haber diye biz önüne ne verirsek, ona itimat etsin. Nihayetinde Gık çıkarmadan çayını kekini alsın, ruh katarak ufaktan ufaktan yuvarlansın yeter. Fazla zeki seçmen tehlikelidir. Özeti- Hazır mağaradan yeni firar etmiş, bağnaz bir prototip primat varsa elinizde, paketleyin alim durumu.

MALZEME BU KADAR! 
Zekâdan korkuyorsan, Panik içinde korkmakta haklısınız Recep Bey. Hadi, o Ekranlarda nahoş ithamlarınız bir yana kalsın. Yakışıyor mu o makama böyle bir tarz? Yakışıyor mu 80 Milyon vatandaşın liderine bu seviyesizlik? Yakışıyor mu sizin gibi bir Reis'e, makamından almış olduğu gücüyle, şahsi egosunu tatmin edebilmesi için insanları ezmek? Aile terbiyesi almış, üniversite bitirmiş diplomalı bir insan, eleştirivari konulara böyle mi yaklaşım gösterir? Unutmayın ki sergilediğiniz üslubunuz, almış olduğunuz aile terbiyenizi, görgü ve ahlakınızı reflekte ediyor. Desenize Kader işte, demek beşikteki malzeme bu kadarmış. 

FATİH PORTAKAL 
Anayasanın 34. Maddesince herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir. Portakal'ın canlı yayında da söylediği söz budur. Hak hukuk arama amacıyla, "Barışçıl" ve hukuki çerçeve içinde bir eylem çağrısı harici kışkırtmacı olarak algılanabilecek tek bir söz etmiş olması mevzu bahis değil. Programı kulaklarıyla dinleyen herkes net olarak aynı mesajı almıştır. Açın tekrar tekrar dinleyin. Ortaya soruyor: BURADA YAPABİLİR MİYİZ? 
MÜMKÜN MÜ? Portakal bu konuda Cevabını aldı! Yahu Bırakın protesto etmeyi, dile getireni dahi anında susturuyorlar. Ama demokrasiye toz kondurmaz bizim lider. 

METİN AKPINAR
80'ne merdiven dayamış, sağlık durumu pek iyi olmayan bir devlet sanatçısını adliye koridorlarına sürükleyecek kadar mı kin ve nefret dolusunuz Recep Bey? Bu nasıl bir hürmet, nasıl bir ince ruh, nasıl bir hassasiyet? Bir devlet liderine yakışıyor mu sergilediğiniz bu seviyesiz ve küstah ithamlarınız? Oysaki, sanat ve kültür adına "Müsvedde" diye adlandırdığınız bu iki sanatçımıza sonsuz müteşekkir olmanız gerekirken, bir kez daha görgü ve ahlak seviyenizi sergilemiş oldunuz. 

Gösterdiğiniz rantsız tepkiden yola çıkarak, acaba izlerken ben mi algılayamadım diye Metin Bey’in konuşmasını defalarca izleyip tekrar tekrar dinledim. Somut olarak Metin Akpınar'ın değerlendirmesinde, kendisi demokrasiyi hedef gösterip, korku ve endişelerini dile getirmiş! 10 dakikalık konuşmanın özü sözü bu. Konuşmasının devamında ise, Faşizm ve diktatörlük altında yöneten rejimlerin sonu ile ilgili bazı örneklerde bulunmuş. Zehirlenir, asılır vs. Öfkeniz bu sözlere ise, ortaya konuşulanları üzerinize alarak eş zamanda da diktatörlüğü kabul etmiş oluyorsunuz demektir bilginize! 

MÜJDAT GEZEN
Turnayı gözünden vurdu! Siz dahil kimse kimsenin inancını, ibadetini veya vatanseverliğini sorgulayamaz! Haddiniz değil Recep Bey. Bu ne cüret? Küstahlıktır! Allah ile Kul’un arasına girmek kimin haddine düşmüş? Nazarınızda Vatansever bir vatandaş olabilmek için: bir kereye mahsus çocuk mu tecavüz edilmesi gerekir? PKK ile müzakere mi yapmalı? Satılmamış fabrika, İşhanları mı bırakmamalı? Halkın parasını gasp edip Kat kat milyarları zimmetine mi geçirmeli? Parmağındaki Tek yüzüğü satıp gemicikler mi almalı? ISID üzeri Suriye'den kaçırılan Petrolü İsrail’e ve NATO ülkelerine mi satmalı? Yoksa Dini alet ederek halkı ve koca ülkeyi sefalete sürüp saraylarda eydera kanı çaylar mı içmektir vatanseverliği? Kanla kazanılmış bu toprakları adalarıyla birlikte Parsel parsel tek mermi sarf etmeden satıp vatana ve millete ihanet etmek midir? PKK'lılarla sahnelerde el ele tutuşup megri megri diye böğürmek mi? Birlik beraberlik içinde can cana huzur içinde yaşayan bir halkı mezhep kavgası çıkartıp birbirine düşman etmek midir? 
17/25 skandallarında rezil rüsva olmak mıdır vatanseverliği? 
Yoksa İhaleleri masa altı yandaş şirketlere hibe etmek midir? 
Senin vatan sevgi anlayışın buysa .... hainlerin ta önde gideniyiz!

HAKLISIN REİS
Gönül isterdi ki, o adliyenin önü sevenleri ve sanatçı arkadaşlarıyla dolsun. Büyük Moral olurdu üstatlara. Yolda yürürken ön kesip selfi çektirdim diyen insanlar, ruhsuzca katılımsız kaldılar. Dediğin gibi Reis .. değil İstanbul, Türkiye yansa tırlamazlar ... varsa varsa ancak sosyalde iki satır feryat ederek tatmin olurlar. 

Tek 1 sorum olacak: Allah göstermesin, o adliyede sağlık sorunları nedeniyle başlarına bir şey gelseydi .... 
Tatmin olur muydun? Değer miydi? 

Alacağın her şeyi aldın Efendi. Erişilmez zirveye ulaştın bak. 
Bu daha neyin nefreti? Bir sirkil artık.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekin
Tekin - 5 ay Önce

Cesur kalem

banner324

banner323

banner320

banner321