ÇERÇİ’NİN RAKİBİ YOK MU?

Yunusemre ilçesi Manisa’nın göz bebeği. Büyük bir bölümü ilçe sınırları içinde olan Manisa ovası ile tarımın bereket ambarı. Manisa Organize sanayi Bölgesi ile sanayinin kalbi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile eğitim, bilim merkezi. Hafıza Sultan, Merkez Efendi Devlet Hastanesi ile şifa dağıtıyor. Aigai, Türkmen şelalesi, Yuğurtçu Kalesi, Ağlayan Kaya, Aynıali Camii ve Türbesi… Tarihsel değer, turizmin gözde ilçesi. Gediz, Tabiat Parkı, Yunt Dağı ile doğa “cennetten bir köşe”.

Yunusemre’de her şey var. Mesele, bu değerleri koruyup, geliştirip halk ile bütünleştiren çalışma yürütülmesi. Asıl mesele; Manisa tarihini, doğasını, kültürel değerlerini beton yığınları gölgesinde bırakmamak. Tarım alanlarını MOSB çarklarına vermeden yaşanıla bilinir şehirler inşa etmek.

YUNUSEMRE’DE NE YAPILDI?

Lalapaşa ve Mutlu Mahalleleri kentsel dönüşüm, Çapaçarık sosyal tesisleri, Feyzi Çakmak Mahallesi Kültür ve Taziye Evi, Osmancalı Doğa Sporları Merkezi, Orta Köy Biyolojik Gölet ve Rekreasyon  Alanları Uygulaması Projesi, Yaylaköy Huzur Evi, Üçpınar Organik Sebze Pazarı… Çalışmalarını hayata geçiren Yunusemre ilçesinin ilk kurucu Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi bir dönem yürüttüğü Belediye Başkanlığına, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti adayı oldu.

Bir önceki dönem ilçe merkezi ve mahalleler için yaptığı çalışma karşılık görüyor. Çerçi, Yunusemre ilçesi seçmenleri tarafından, sokakta, mahallelerde, çalışma alanlarında, evlerde, kahvelerde… coşku ile karşılanıyor. Seçim çalışmaları programları, coşku ile sürdürülüyor.

ÇERÇİ, ÖNCE PARTİ İÇİ RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Seçim çalışmaları sırasında biri bayan üç seçmen bir biri ile yarışarak sözlerini, sözcüklerini karıştırarak Çerçi’yi şu sözleri ile anlattılar: Türkiye inancını, AK Parti bağlılığını kararlılıkla sürdürüyor. Türkiye üzerinde kara bulutların dağıtıldığı 15 Temmuz darbe planları sonrası kötü ruhlar tarafından “Fetöcü” suçlamaları,  “görevden alınacak” kampanyaları yürütüldü. Daha sonra “tutuklanacak” söylemleri yayıldı. İkinci dönem Belediye Başkanlığı adaylığı için “AK Parti adaylığı mümkün değil” denildi. Çerçi, tüm bu suçlamalara karşı çalışmalarına özenle devam ederken, rakipleri kendiliğinden saf dışı kaldılar. Başkanımızın, Belediye başkanlığı görevini başarı ile yürütmesi ve partisine bağlılığının karşılığını ikinci dönem aday olarak gösterilerek aldı.  İç çeken düşmanlarına, içi almayan kem gözlere doğru yerde durmanın kazanımlarını gösterdi.

(geçen hafta yazımda söz ettiğim “AKP” ve AK Parti söylemini tekrar dillendirdiler)

“Dr. Mehmet Çerçi’ye karşı Manisa’da “AKP” çevreleri karalama kampanyaları yürütüyorlar. Bunların kurgularını, Başkanımız ile AK Parti içinde uzun süre birlikte çalışan AK Parti genel merkezi yöneticileri boşa çıkardılar. Genel Başkanımız, Cumhur Başkanı Tayip Erdoğan Başkanımızı sahiplenerek yeniden görev vererek onura etti.  Manisa’da AK Partililer Çerçi’yi sahiplenerek parti ve Belediye Başkanlığı çalışmalarına destek verdiler, veriyorlar, verecekler”.

Şöyle devam ettiler: Çerçi, AK Parti içerisinde verdiği güvendendir ki ikinci dönem tekrar aday gösterildi. Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’yi, en çok belediye içerisinde yetkili bazı isimlerinin tartışılması zor duruma düşürdü. İkinci dönem bu kişiler ile yol alı mı? Yolunu ayırır mı? Bunu bilemeyiz. Tek bildiğimiz: Bu kişiler ile yol alırsa; hem parti içindeki gücünü, güvenirliğini hem Belediye Başkanlığı için üçüncü dönem adının dahi geçmeyeceğinin tehlikesini şimdiden bilmeli.

ÇERÇİ, RAKİPSİZ Mİ?

Yunusemre ilçesinde diğer partilerden aday var mı? Seçim çalışmaları yapıyorlar mı? Sahada ve seçmen içerisinde konuşulmuyor, görülmüyor.

Bu seçimlerde kendisi ile yarışan Dr. Mehmet Çerçi,  bir önceki oyunu ne kadar artırıp artıramayacağı konusunda kendi puanını kendisi belirleyecek.

Biz gazeteciler açısından bu durum oldukça üzücü. İsterdik ki, baş başa yarışan birkaç partinin adaylarını etkin bir şekilde sahalarda görelim. Projelerini, seçim kampanyalarını değerlendirerek okuyucularımız ile paylaşalım.

Hadi hayırlısı…

YORUM EKLE

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321