banner269
CENGİZ ERGÜN’ÜN OYUNUN RENGİ MANİSA DEĞİL Mİ?

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Manisa Büyük Şehri Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den 16 Nisan 2017’de yapılacak Anayasa Referandumu seçimlerinde kullanacağı oyunun rengini sordu. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi Anayasa Referandumu için EVET ortaklığı yapıyorlar. Sorusunu bu ortaklığa dayandıran AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,  “…Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü oyunun rengini belli etmeye davet ediyorum” çağırısında bulundu.

ÖZDAĞ’A CEVAP HASAN ERYILMAZ’DAN
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili adayı Hasan Eryılmaz “…Bu aziz millet Sayın Ergün’ün başarılı hizmetlerini görmüş ki ikinci defa başkan seçmiştir.  Siz Cengiz Ergün’le uğraşacağınıza Taner Yıldız’ın Somalılara verdiği sözlerin nasıl yerine getirmediğine bakın…” Diyerek cevap verdi.

NELER OLUYOR?
Valiler, Kaymakamlar makamı gereği, Bürokratlar, Cami İmamları… devlet memurluğu gereği seçim çalışmaları sürecinde devlet görevlerini tarafsız sürdürerek oylarını seçim günü bir vatandaş duyarlılığı ile kullanırlar. Hukukun gereği, demokrasinin işleyişi böyle değil mi? Böyle olması gerekmez mi? Belediye Başkanları seçilenden sora parti rozetlerini çıkarıp partilerine teslim ederler. İl Seçim Kurulu Başkanı’na giderek mazbatalarını alırlar. Seçilmiş oldukları Belde, İlçe ve İllerde tüm seçmenlerin Belediye Başkanı olurlar.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün seçilmiş Belediye Başkanı değil mi? Dolaysı ile Manisa’da yaşayan tüm Manisalının Belediye Başkanı olmuyor mu? Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarında çoğunluk bulunmadığı için çıkmayan Anayasa Maddelerini 16 Nisan‘da Referandumu götürüyorlar. Bu süreçte; Valiler, Kaymakamlar, devletten maaş alan İmamlar, Bürokratlar, Belediye Başkanları… kendi mesleki sorumluluklarını tarafsız olarak sürdürmeleri gerekmiyor mu?

NASIL OLMALI?
Anayasa Referandum için Cengiz Ergün kampanya için sahaya çıkmalı mı?  Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatı ile ne diye kampanya yürütecek? Cengiz Ergün bugün ki kimliği gereği siyasi partiler adına referandum kampanyası yürütmesini oturduğu makam taşır mı?  Kullanacağı oyunun rengini belli etse taraf olmaz mı? Cengiz Ergün Manisa Büyük Şehir Belediye Başkanı değil mi? Referandum kampanyasını hangi kimliğine dayandırarak yapacak? Buna neden ihtiyaç var? Cengiz Ergün Türkiye’nin alışık olmadığı kararlı bir duruş göstererek makamına yakışan tarafsız duruşunu Manisalılar alkışlıyorlar. Cengiz Ergün’ün bu tutum ve asaleti Manisalılara yakışıyor.

CENGİZ ERGÜN DEMOKRASİ’NİN GEREĞİNİ YAPIYOR
-Cengiz Ergün’ün, Kuva-yi Milliye Anıtı ve Çevre Düzenlemesinde oyunun rengi çevreci değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Çevre yolunu ağaçlandırmasında oyunun rengi Manisa’yı kucaklaması değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Şehirler Arası Otobüs Terminalinde oyunun rengi ulaşım değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Atatürk Kent Park’da oyunun rengi sosyal sorumluluk değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Tam Otomosyonlu Otopark’da oyunun rengi teknojik açılım değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Hayvan barınağı yapımında oyunun rengi sokak hayvanları sevgisi değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Darphane Restorasyonu tamamlanmasında oyunun rengi Manisa tarihine sahip çıkmak değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Şantiye Hizmet Binası’nda oyunun rengi hizmet atağı değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Çanakkale Şehitler Anıtı’nda oyunun rengi milli mücadele ruhunu yaşatmak değil mi?
-Cengiz Ergün’ün, Atatürk Gençlik Merkezi’nde oyunun rengi Atatürkçülüğü sahiplenmek değil mi?
… Yapımı tamamlanan, sürmekte olan, projeleri devam eden daha fazla hizmet sıralaya biliriz.
Burada önemle vurgulamamız gereken nedir? Belediye Başkanları kendi asil görevlerini yapmaları gerektiği değil mi? Seçildikleri Partiye Belediye olanaklarını sunmaları doğru mu? Peki, doğru olan nedir? Manisalıların seyir tepesinden Manisa ovasına doğru haykırışlarını duyuyorum. “Doğru olan Cengiz Ergün’ün tarafsız tutumudur.”

SONUÇ OLARAK!
Cengiz Ergün, il, ilçe, mahalle, köy, sokak sokak referandum çalışması yapsa… Eski Garaj Yeni Proje, Manisa Pirime, Öğretmen Evi Kavşağı, Yunusemre Karaçay Dersi Peyzajı projeleri… kim tarafından hayata geçirecek? Farzımuhal, “hadi iş kılıfına uyduruldu. Herkes böyle yapıyor. Cengiz Ergün neden yapmasın?” Denilerek geçiştirildiğini düşünelim.  Manisa’da Projelere imza atan Başkan Cengiz Ergün’de bu genetik doku uyum sağlar mı? Cengiz Ergün’ün bünyesi bunu kabul etmez. Cengiz Ergün’den oyunun rengini ısrarla sorgulama yerine; Hizmetlerinin sorulması, sorgulanması, tartışılması, katkı sunulması, başarılarının kutlanılması gerekmez mi? Cengiz Ergün’ün Belediye Başkanı olarak oyunun rengini belli etmemesi Manisalıları ayrıştırmadan sahiplenmesindendir. Cengiz Ergün’ün bu tutumu sadece Manisalıları değil, Türkiye’yi onurlandırır.

Cengiz Ergün kullanacağı oyunun rengini belli etmeli mi? Cengiz Ergün Referandum faaliyeti yürütmeli mi? ...Bunu herkes kendi bakış açısı ile cevaplar.

Cengiz Ergün Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Anayasa Referandum çalışmalarına katılmayarak, Manisalıları bir bütün olarak kucaklayışını sürdürmesi Manisa’da güven, Türkiye’ye örnek bir Başkan oldu.

Hadi hayırlısı…
 
Ali Gültekin

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner271

banner272

banner274

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir