banner216
Adamın biri akıl hastanesini gezerken, zihinsel engellilerin bir delikten içeriye baktıklarını bakanların tekrar sıraya girip bir daha baktığını görür ve merak eder. 

O da sıraya girer, sırası geldiğinde delikten içeri bakar, fakat bir şey göremez, arkadakiler sıkıştırmaya başlar, hadi kardeşim, arkada daha bir sürü insan var der. 

Adam mecburen kenara çekilip tekrar sıraya girer, bir daha sıra geldiğinde delikten içeri bakar, fakat yine bir şey göremez, kuyrukta olanlar, adamı yine sıkıştırmaya başlarlar hadi; çabuk, sırada bakmak isteyenler var diye, adam dayanamaz sorar yahu ben daha bir şey göremedim! Beni sıkıştırıp durmayın deyince oradan biri seslenir, biz on beş senedir bakıyoruz! Bir şey göremedik sen iki sefer bakmayinan nasıl göreceksin der. İşte bizim halımız böyle şu an, önümüzde belediye seçimleri var.

Bakıyorsunuz her seçimde yenilgiye uğramış demokrat geçinen bir CHP, halka sorup adaylar belirleyeceğine, yine atamayla belediye başkanlarını atıyor, üstelik yine millete, bir başka partinin adayını sunmayı düşünüyor.

Kendi aklınca muhafazakâr oyları toplayacak, bir aday gösterecekleriyle ilgili basında bilgiler var. 

Hakkında birçok iddia bulunan Melih Gökçek`e karşı alamadığınız Ankara’yı Özhaseki gibi güçlü bir adaya karşı çok daha zor alır, bir on beş sene daha delikten içeri bakarsınız.

Ali Sönmez

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Erol 3 ay önce

Cok begendim

Avatar
Hüseyin Dogan 3 ay önce

Tespit ve benzetme çok yerinde olmuş,yüreğine sağlık Ali dost

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir