banner269
BİR PARTİ DAHA NE DESİN

Şimdi bir parti, adı ne olursa olsun;
„OHAL düzenine son verecek, OHAL´in yarattığı bütün tahribatları ortadan kaldıracağız. “
derse karşı mı çıkacaksın?
„Tek adam rejimini kaldırıp, kuvvetler ayrılığına dayalı tam demokrasiyi kuracağız. “demesi;
“Demokrasiyi tüm kurum ve kurallarıyla yeniden işleteceğiz. ” anlamına gelmez mi?
Daha ne desin?
„Laiklik temelinde inanç ve yaşam tarzlarını güvence altına alacak güçlü bir Cumhuriyet yaratacağız. “demesi, demokrasinin olmazsa olmazı laik sisteme sahip çıkmak anlamına gelmez mi?
Devletin de bireyin de laik olmasını ve bunu bir yaşam biçimi, ilkesi yapmayı istemenin neresi yanlış?
„İnternet ve medya özgürlüğü de dahil olmak üzere düşünce ve ifade özgürlüğünü en geniş biçimde hayata geçireceğiz. “demesi; “Yasakları yasaklayacağız.” anlamından başka bir anlama gelir mi?
„Hukukun üstünlüğünü tesis edecek, yargı bağımsızlığını sağlayacağız. “demesinin; herkes için  
“HAK- HUKUK – ADALET istiyoruz ve bunu sağlayacağız bu ülkede.” demesinin neresindedir yanlış?
„Toplumsal uzlaşmaya dayalı yeni bir anayasa yaparak, hukukumuzu 20 Temmuz Darbesi dahil bütün darbe hukukundan temizleyeceğiz. “demesinin neresindedir içtensizlik?
„Adalet ve huzuru sağlayan bir düzen kuracağız. “ demesinin “Berlin'de de yargıçlar var!” özdeyişinden farkı var mı?
„Üreten, zenginleşen, adaletli paylaşan bir Türkiye yaratacağız. “açıklaması; “Toprak işleyenin, su kullananın!” açıklamasıyla eşanlamlı değil midir? 
„İşsizlik, yoksulluk ve her türlü eşitsizlikle mücadele edecek, güçlü bir sosyal devlet kuracağız. “açıklaması; “HERKESE İŞ, HERKESE AŞ!” demekse eğer, yanlış bunun neresindedir?
“Herkese parasız, ulaşılabilir, çağdaş, kaliteli eğitim ve sağlık hizmeti sağlayacağız. “demek; “Eğitim ve sağlık kurumlarını ticaret alanı olmaktan kurtaracak ve tüm yurttaşlarımın bu kurumlardan parasız yararlanmalarını sağlayacağız.” anlamına gelmez mi? Eğitimde fırsat eşitliği başka nasıl sağlanır? Hastalanan insanımızın tüm sağlık hizmetlerinden parasız yararlanmasını sağlamanın nesine karşı çıkacağız?
„Kürt sorunu dahil bütün toplumsal sorunlarımızı, eşit yurttaşlık temelinde, ulusal bütünlük ve toplumsal uzlaşı ile çözeceğiz. “diyor bu parti. Uzlaşmak için silahları bırakmak ve konuşmak tek koşuldur. Silahlar bırakılacak ve uygarlık sınırları içinde konuşularak çözülecek bu sorun. “Bunu ben; böyle yapacağım.” diyen bir anlayışa hangi gerekçelerle karşı çıkacağız?
„Her türlü terör, çatışma ve kutuplaşmayı ortadan kaldıracak, toplumsal huzuru inşa edeceğiz. “demek; “YAŞAMAK, BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE!” demek değil midir? “Bu vatan bizim ve hepimize yeter.” diyor bu parti. Kardeşlik ve barış çağrısıdır bu. Yanlış mı?
„Dış politikamızı, yurtta barış dünyada barış ilkesi temelinde yeniden oluşturacak, iç siyaset malzemesi ve kutuplaşma aracı olmaktan çıkaracak, Türkiye’yi tekrar sözüne güvenilir ve öngörülebilir uluslararası aktör konumuna getirmek için ortak bir milli duruş oluşturacağız. “
Bizim yaşam ilkemiz “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ” tır diyor bu parti 
Bu parti; “YURT SAVUNMASI SÖZ KONUSU DEĞİLSE SAVAŞ CİNAYETTİR!” diyor.
Barış istiyor, savaşa “HAYIR'” diyor. 
Daha ne desin?
“Bunlar daha bizim ısınma turlarımız bile değil!” daha mı doğru?

Hasan Arslan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir