“Yaşam Alanları Çemberi “uygulamalı çalışma etki yarattı

Berlinli profesyonel koç, yazar Derya Çolaker, bireysel ve kurumsal koçluk hizmetlileri yanı sıra 2018 yılı başından buyana sunumunu ve organizasyonunu gerçekleştirdiği kişisel gelişim seminerleri ile halka hizmete devam ediyor.

“Yaşam Alanları Çemberi “uygulamalı çalışma etki yarattı
Seminer her geçen gün halkın ilgisini daha çok çekiyor. 'Kişisel Gelişim Dönüşüm' seminerlerine katılan Berlinliler bu seminerlerin kendilerine olumlu bir farkındalık yarattığını, hiç bakmadıkları açıları fark ederek, hayatlarına daha da iyi bir yön vermek için yeni kararlar aldıklarını söylüyorlar.Tiyatrom Berlin`de gerçekleşen "Yaşam Alanları Çemberi " adlı çalışmasıyla katılımcıların, kendi yaşamlarındaki dengenin ağırlıklarını görmelerini ve bir anlamda hayatlarının anlık bir röntgenini çekmelerini sağladı. 

Derya Çolaker, yaşam alanları çemberi çalışmasını, katılımcılara başından sonuna kadar nasıl uygulanması gerektiğini anlattı ve dağıttığı çember görseline herkesin tüm yaşam alanlarını yazmasını rica etti.

Bu uygulamanın daha anlaşılması için de sahneye katılımcılardan 3 kişiyi alarak, çemberlerinin sahnede de analizini yaptı.

Her üç katılımcı da Çolaker`in sorduğu sorular sonunda ilk gözlemlerinden farklı bir tespit yaptılar.
Eksik bıraktıkları alanı fark eden katılımcılar, bu alanlarda hangi adımları atmaları gerektiğine karar verdiler.Derya Çolaker ise, ha-ber.com`a şunları söyledi:

"Bu uygulamayı sizi hayatınızın seyahatine götüren arabanın bir tekeri olarak hayal edebilirsiniz. Bu teker dengede olmadığı zaman arabanız sarsılır ve ilerlemesi yavaşlar ya da durur. Eğer bu tekerlekte aksaklık varsa, arabayı dengede tutmak ve arabamızın dilediğimiz yöne doğru ilerlemesini sağlamak güçleşir. Yaşam da böyledir. İyi bir yaşam için denge gerekir.

Hayat yoğun olduğunda ve tüm enerjinizi tek bir alana akıttığınızda dengenizin bozulduğunu hissedebilirsiniz. Böyle durumlarda dengenizi tekrar sağlamak için hayatınıza yukarıdan bir gözlemci olarak bakmak, farkındalığınızı artırmak ve gelişim alanlarınızı belirlemek iyi gelebilir. Bugün de burada herkesin kendi yaşamının izdüşümünü görmelerini sağlamak istiyorum.

Amacım insanların hayatlarına olumlu anlamda yön vermelerini sağlamak, eğer başarıyorsam ne mutlu bana."

Derya Çolaker`in stres yönetimi adlı yılın son semineri 16 Aralık 2018, pazar günü saat 15.00 de Tiyatrom Berlin`de yapılacak. 

ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321