banner216
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Veli Karakaya'dan yeni yıl mesajı

Müsiad Berlin Başkanı Veli Karakaya'dan yeni yıl mesajı

banner197
Veli Karakaya'dan yeni yıl mesajı

 

 

Veli Karakaya'dan yeni yıl mesajı

Müsiad Berlin Başkanı Veli Karakaya'dan yeni yıl mesajı

 

Değerli Dostlarım,

2013 yılının toplumumuza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, sağlık, afiyet ve bereket dolu bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yıla, hiç şüphesiz yeni umutlarla ve yeni heyecanlarla girdik. 2013'ün, 2012'den daha iyi bir yıl olması, ekonomide, eğitimde ve sosyal hayatta yeni sevinçlerin, yeni başarıların yaşandığı bir sene olması için yönetim kurulumuz, sektör kurullarımız ve profesyonel çalışanlarımızla daha çok gayret sarf edeceğiz.

2012 yılı MÜSİAD Berlin açısından yoğun bir gündemle geçmiştir. Dünyadaki dönüşüm ve yapılanma süreci devam etmekte, siyasi ve ekonomik açıdan yeniden şekillenmektedir. Küresel ekonomik krizin etkileri Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada hissedilmektedir. Avrupa Birliği ve tüm dünyada olduğu gibi istikrarsızlık ve kırılganlık ortamı çıplak kapitalist sistemin bir sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. MÜSİAD Berlin ise tüketim toplumuna karşı ekonomiden siyasete, sosyal hayattan eğitime ve teknolojiden bilime kadar her alanda üyeleriyle dayanışma içinde dik ve ahlaki bir duruş sergileyerek sorumluluk üstlenmekte, insanlığın yükselmesi ve ebedi saadeti için adil bir düzen üzerinde tüm varlığıyla çalışmaktadır.

Temeli atılan ve gerçekleştirilen hedeflerimiz toplumumuzun geleceğini yalnızca maddi açıdan değil, her şeyden önce manevi açıdan şekillendirecek bir mahiyettedir. Bu sürecin temel unsurlarından biri de erdemli, ahlaklı ve şuurlu insanların bir araya gelmesidir. Kuruluşumuz çalışmalarını yüksek ahlak ve adalet olgusundan ödün vermeden, Yaratanımıza karşı verilecek hesap şuuruyla, tarihi ve kutsal bir sorumluluk üstlenerek şekillendirmektedir.

MÜSİAD Berlin`in son üç yılda kat ettiği gurur verici mesafe ve performansı, 2013 yılına ilişkin olarak beklentilerimizi yüksek tutmamıza vesile teşkil etmektedir. Geniş bir temsil yelpazesine sahip kurumumuz içinde bulunduğumuz toplumu, maddi ve manevi açıdan refahının yükselmesini sağlayacak önemli çalışmalar içerisindedir.

2013 yılı, MÜSİAD Berlin'in hedeflerine ulaşma yolunda önemli merhaleleri geride bırakacağı inancıyla bir kez daha tüm insanlığın Yeni Yılını tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Veli Karakaya

Başkan


ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir