banner216
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

UETD „İrfan sohbetleri “adı altında gece düzenledi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği UETD'nin Titanic Otelde düzenlenen „İrfan sohbetleri “toplantısına çok sayıda davetli katıldı.

banner197
UETD „İrfan sohbetleri “adı altında gece düzenledi
UETD „İrfan sohbetleri “adı altında gece düzenledi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği UETD'nin Titanic Otelde düzenlenen „İrfan sohbetleri “toplantısına çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı öncesi Çanakkale Şehitleri anısına İstiklal Marşı ve Kuran'ı Kerim okunması yapıldı.

Berlin Bölge Başkanı Sinan Kaplan'ın gerçekleştirdiği „İrfan sohbetleri “gecesine eski Bakanlardan Prof. Dr. Nabi Avcı, Başbakanlık Baş Müşaviri Fatih Dutbey, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Canbulat, Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız yanı sıra dernek ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldılar.UETD Berlin Bölge Başkanı Sinan Kaplan, açılış konuşmasında hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Bugün benim için çok farklı bir toplantı. Aramızda birbirinden değerli misafirlerimiz bulunuyor. Ben sözümü fazla uzatmayacağım. Geleneksel hale getirdiğimiz ve ağırlıklı olarak gençlik kollarımızın bir çalışması olarak „İrfan sofrası “sohbetlerimizde bizler dört dönem Millî Eğitim Bakanlığı ve 65’nci hükümette de kültür ve turizm bakanlığı yaparak büyük görevler üstlenmiş Prof. Dr. Nabi Avcı, gecemize renk kattılar.


Özellikle Berlin'de yaşayanlar olarak ben sizlerin ve bizlerin adına teşekkür ediyorum. Berlin’de uzun yıllar Eğitim Müşavirliğimiz çeşitli nedenlerden dolayı atanmamıştı. Bakanımız Nabi Avcı, sayesinde Prof. Dr. Cemal Yıldız'ı Berlin’e atayarak büyük bir hizmeti gerçekleştirmiştir. Ayrıca aramızda bulunan Akdeniz Üniversite’sinin ülkemize büyük hizmetler sunan rektörümüz hizmetleri konusunda değerlendirmelerde bulunacak. Ben öncelikle 18' Mart Şehitler Günü münasebetiyle bugüne kadar vatan toprağını canıyla, kanıyla savunan Mehmetçiklerimizi şükranla minnetle anıyorum, ruhları şad olsun cenneti mekân olsun” dedi.Eski Bakan Nabi Avcı da yaptığı konuşmada” Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda ecdadımızın bize bıraktığı mirasa sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi, geçmişte olduğu gibi bugünde her türlü zorluğun üstesinden geleceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Ben de Çanakkale Şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor. Ruhlar şad, mekanları cennet olsun.Ülkemizi ve milletimizi bölmeye kalkışan terör örgütü yandaşlarının son zamanlarda buradaki vatandaşlarımıza yönelik haince saldırılarını lanetliyorum. Bugüne kadar Camilerimize vatandaşlarımızın iş yerlerine saldırıyorlar. Maalesef bunları üzüntüyle takip ediyoruz. Sorumluların bir an önce kanun önüne çıkarılmasını talep ediyoruz “dedi.         ha-ber.com/Orhan Önaldı      
 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir