Türkiyemspor Berlin Basketbol şubesi açtı

Türkiyemspor Berlin Basketbol şubesi açarak sportif alanda büyümeye devam ediyor.

Türkiyemspor Berlin Basketbol şubesi açtı
05.10.2018 tarihinde Türkiyemspor 40. yıldönümünü kutlarken aynı zamanda yeniliklere ve yenilenmeye devam ediyor. Basketbol şubesi açarak kulübün büyüme eğrisini ve sportif faaliyetlerini arttırmayı hedefliyor. Basketbol şubesinde ağırlığın kadın ve kız sporculara yönelik olması planlanmaktadır. Eylül ayında başlayan sezonunda Türkiyemspor üç takım ile Berlin Basketbol federasyonuna katılacaktır.
 
 
“Bizim için önemli olan, Berlin’in Kreuzberg semtinde kızlara ve kadınlara yönelik spor imkanları sunmak, - burada büyük bir büyüme potansiyeli görüyoruz”, Lena Demke, şubenin geçici yönetimi durumu böyle ifade ediyor. “Biz Türkiyemspor ile bir spor kulübü olarak anlaşma sağlayabildik, bu kulüp bizim değerlerimizi paylaşıyor ve futboldaki kadın ve kız departmanı ile sportif konuda yeteri kadar bilgi ve tecrübeye sahiptir.” Aynı anda yeni departman mahalleden yani Kreuzberg semtinden genç sporcuları bu yeni oluşumla bünyesine katmaya çalışacak ve gençlerde var olan dışında yeni sportif imkanlara kavuşmuş olacaklar.
Türkiyemspor için yeni bir departmanın açılması demek futbolun dışında sportif olarak yeni angajmanların sağlanması demektedir. “Türkiyemspor’un Başkanı Durmuş Ali Matur “Biz bu sene 40.  yıldönümümüzü kutlamaktayız, bizim için Basketbol şubesi açmak büyük bir olaydır ve bu kulübümüze ve sporseverlere bir hediyedir. Bu bizim şu anki durumumuz için bir ekstradır ve Türkiyemspor’u geniş alanda faaliyet gösteren bir spor kulübüne doğru götüren adımlardan biridir. Biz yeni üyeleri ve onların bakış açısını ve bize katacaklarını sevinç içinde bekliyoruz.”
 
Yeni departmana destek sağlamak amacıyla crowfundig kampanyası gerçekleştirilmektedir.
Kasim da tarihinden itibaren fairplaid.org da bütün sporseverlerin ve taraftarlarımızın Türkiyemspor’a bu yeni hamlesinde destek olmalarını bekliyoruz.
 
 
Türkiyemspor Hakkında:

Türkiyemspor Berlin 1978 senesinde Berlin-Kreuzberg’de Federal Almanya Cumhuriyet’inin en büyük göçmen kulüplerinden biri olarak kurulmuş bir spor kulübüdür.
Yetişkin sporcular arasında dört erkek ve üç kadın takımı yer almaktadır. Bunun yanında gençlere yönelik çalışmaları da mevcuttur.
2018/2019 sezonunda 400’e yakın kız ve erkek sporcu Türkiyemspor kulübünde top koşturmaktadır.
Türkiyemspor Berlin Türk cemaatin Almanya’da en göze çarpan kuruluşlarından biri ve ayrıca Berlin-Kreuzberg semtinin temsilcisidir. Sportif çalışmalar dışında Türkiyemspor’un sosyal ve kültürler arası çalışmaları mevcuttur. Bu konu ile ilgili Türkiye spor çok sayıda ödül kazanmıştır, 2007 yılı Alman Futbol Federasyon uyum ödülü buna güzel bir örnek teşkil etmektedir.
 
 
 
 Antrenman saatleri:
 
Kızlar (11-13 yaş arası):
  • Perşembe, Saat 17:00-18:30, Hermann-Hesse-Oberschule, Böckhstraße 16, 10967 Berlin
 
Kadınlar:
  • Pazartesi, Saat 20-21:30, Yer:Carl-von-Ossietzky-Oberschule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin
  • Perşembe, Saat 19:30-21:30,Yer: Lemgo-Grundschule, Böckhstraße 5,  10967 Berlin
Erkekler:
  • Çarşamba, 20-21:30, Carl-von-Ossietzky-Oberschule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin
  • Cuma, 20-21:30, Carl-von-Ossietzky-Oberschule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin
 
 
Daha detayli bilgi:
Website: tuerkiyemspor-basketball.berlin
Facebook: facebook.com/TuerkiyemsporBerlinBasketball
Instagram: instagram.com/tsberlinbasketball
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321