banner269
Öne Çıkanlar Istanbul Almanya ABD Türkiye AYM Afrika

“Türkiye`de Demokrasi yok, tek adam sistemi var”

Berlin İyi Parti Gönüllüleri tarafından düzenlenen toplantıya katılan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, „Türkiye`de Demokrasi yok, tek adam sistemi var “dedi. 

banner197
“Türkiye`de Demokrasi yok, tek adam sistemi var”
“Türkiye`de Demokrasi yok, tek adam sistemi var”

Berlin İyi Parti Gönüllüleri tarafından düzenlenen toplantıya katılan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, „Türkiye`de Demokrasi yok, tek adam sistemi var “dedi. 

Berlin İyi Parti Gönüllüleri tarafından „Kuşatılmış Türkiye'nin Çıkış Yolları “etkinliğine katılan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Balıkesir İlçe Başkanı Abdullah Ceylan Türkiye’deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundular.Berlin İyi Parti Gönüllüleri temsilcisi Mehmet Aşkın Kipel`in yaptığı açılış konuşmasında, İyi Parti'yi Almanya ve Avrupa'da teşkil andırma adına bir toplantı düzenlediklerini belirtip, Türkiye'den gelen Milletvekili İsmail Ok ve İlçe Başkanı Abdullah Ceylan’ın Türkiye'nin içinde bulunmuş olduğu olumsuzlukları gözler önüne sereceğini dile getirdi.İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AKP Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok kötü yönetildiğine dikkat çekip şunları söyledi:„Türkiye'nin ülkeler ötesinde Almanya'da aynı havayı teneffüs etmek aynı ortamda bulunmak benim için onur verici. Tabi bu toplantının tertiplenmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye Milliyetçisi olarak gözümüzü Ülkü Ocaklarında açtık. Taakii 16 Nisan referandumun öncesi ve sonrası Türkiye'de yapılan tek adam rejimine bizler karşı çıktığımızda Milliyetçi Hareket Parti`mizden ihraç edildik.

Bugünkü Genel Başkanımız Meral Akşener'in kurmuş olduğu İyi Parti içerisinde faaliyetlerimizi sürdürüyor ve sizleri bu vesileyle ziyarete geldik.Türkiye'de rejim değişti dersek hiç de abartmış olmayız. 16 Nisan 2017 referandumu ile birlikte yasama yani Büyük Millet Meclisi, Anayasa Mahkemesi, Hakimler Savcılar Kurulu, Yüksek Seçim Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetleri, bakanlar, milletvekilleri, büyükelçileri, öğretim üyeleri profesörleri, daire başkanları, yani sizin anlayacağınız devletin en üstünden en altına kadar tek adam görevlendirecek.

Dünya'nın neresinde olursa olsun kuvvetler ayrılığa yoksa buna hiç kimse demokrasi diyemez, bir kişi bu çağda bu kadar yetkiyle donatılırsa resmen bu bir diktatörlüktür. 80' milyonluk ve bütün Dünya’nın gözü olduğu bir ülkede buradan hayır çıkar mı? Bunu sizlerin taktirine bırakıyorum.15 Temmuz FETÖ saldırısı bahane edilerek, daha seçim yapılmadan olağan üstü hal bahanesiyle şu anda sarayda birisi aklına gelen her şeyi kanun hükmünde kararnamelerle istediğini yapıyor.

Bizim adayımız Meral Akşener, seçildiğinde, bütün yetkiler bir kişinin kontrolünde değil tam aksine Türkiye yeniden demokrasi ayarlarına dönecek. Türkiye Cumhuriyeti şu anda tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Türkiye'nin bir Milli Güvenlik sorunu var. Türkiye içerden ve dışardan çok büyük tehditlerle karşı karşıya.AKP' iktidarı Türkiye'de özellikle Avrupa Birliğinin ve Amerika 'nın dayatmalarıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin omurgaları, taşıyıcı kolonları, birer birer yok edildi.

Önce Türk Ordusu yıpratıldı. Birtakım senaryolarla balyoz, casusluk davalarıyla vatan sever komutanlar hapislere atıldı. Türkiye’nin sırlarının bulunduğu kozmik odaya girildi. Dış güçlerin istihbarat örgütlerine servis edildi.Buna karşı çıkanı vatan hainliği ile suçladı. Şimdi Almanya da olduğu söylenen Zekeriya Öz, o zamanın savcısı parmağıyla kimi gösterirse, makamı ne olursa olsun darbeci demokrasi düşmanı ilan edilerek zindanlarda çürütülüyordu. 

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu ile FETO' bunu bahane ederek, hükümete komplo kurdu. Birileri de Türkiye'nin en büyük yolsuzluklarının gün yüzüne çıktığı tarihleridir. FETO'nun bu yolsuzlukları bahane ederek darbe girişiminde bulunduğu da bir gerçektir.AKP'nin çözüm süreci adı altında ihanet süreci yaşanmıştır
Devlet, tabiri caizse FETÖ'nun ayakları altına yattı. Öte yandan hain PKK 'lı teröristlerin elebaşları ile ve Türkiye'deki uzantılarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten AKP' hükümet yetkilileri aynı masaya oturdu. Türk Tarihi’nde yaşanmış böyle bir olay yoktur. Oslo'da, Dolmabahçe Sarayında Öcalan'ın mesajını okudular. Oda yetmedi. Habur sınır kapısında terör örgütlerini davul zurnayla karşılayıp kucaklaştılar.Türk hakim savcıları onların ayağına götürülerek, çadır mahkemelerinin kuruldular ve ülkeyi teröristlere teslim ettiler. Şimdi de gencecik askerlerimizin kanını akıtarak pisliği temizlemeye çalışıyorlar. Tüm bu haksızlıklara ve kötü yönetime karşı çıkanları hain ilan ediyorlar.

Oysa vatan haini kendileri. Ülkede demokrasi, hukuk ve yargı yok. Sadece tek adam sistemi var.2019 seçimlerinde bu tek adam sistemine son vermek ve ülkemize yeniden demokrasi getirmek için güçlerimizi birleştirmek ve canla basla çalışmak zorundayız “

Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde son bulurken, İyi Parti Berlin Gönüllülerine rozetleri takıldı.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir