''Türkiye'nin mayın tarlasına dönmesine göz yumdular''

''Ergenekon terör örgütünün üyesi'' olmakla suçlanan ve yedi yıl süreli Silivri Cezaevi’nde tutuklu kalan Vatan Partisi merkez Üyesi ve Aydınlık Gazetesi Yazarı Oktay Yıldırım „Teröre Karşı Birleşen Türkiye“ konulu konferans verdi.

''Türkiye'nin mayın tarlasına dönmesine göz yumdular''

''Türkiye'nin mayın tarlasına dönmesine göz yumdular''

''Ergenekon terör örgütünün üyesi'' olmakla suçlanan ve yedi yıl süreli Silivri Cezaevi’nde tutuklu kalan Vatan Partisi merkez Üyesi ve Aydınlık Gazetesi Yazarı Oktay YıldırımTeröre Karşı Birleşen Türkiye“ konulu konferans verdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği ADD Berlin- Brandenburg salonunda düzenlenen konferansa Ulusal Kanal Gönüllüleri ve Türkiye Gençlik Birliği ve Aydınlık okurları tarafından desteklenen toplantıya Türkiye'deki terörist saldırılar nedeniyle yurtseverler tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.Konferans öncesinde teröre karşı hayatlarını kaybeden şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu. Türkiye'nin çok hızlı bir şekilde kırılma noktasına doğru gitmekte olduğuna dikkat çeken Yıldırım,“ Türk milletini ayakta tutan bazı değerlerinden bahsetmek istiyorum. Osmanlının yıkılmasından itibaren ders alınarak milletin oluşumunda cumhuriyetin kuruluşunda mihenk taşı ve bizi millet yapan değerlerimiz bazı niteliklerimiz vardır.Cumhuriyetimizin üzerine kurduğumuz temelleri bir bir yok ederken, ilkelerimizi yozlaştırdılar, bunları çok özel tekniklerle yaptılar. Partileri devrimcilikle, milliyetçilikle, devletçilikle laiklikle ülkemiz üzerine kurduğumuz cumhuriyeti bir anda hem birbirlerine düşman, hem de içleri ve anlamları değiştirilmiş hale getirildi. Bu bize sağladığı ilkeleri unuttuğumuz için bize öyle şeyler yaptırdılar ki özgürlük diye yobazlığı, demokrasi diye bölücülüğü kışkırtarak bizi biz yapan her şeye saldırdılar. Âdeta onların anlatmak istediklerini kanıksamak durumuna geldik. PKK ile pazarlık yaptılar kendi ülkesini mayın tarlasına dönmesine göz yumdular. Terörle mücadele dediler askerlerimizi hapse tıktılar.Güneydoğu da evlatlarımıza tetik çeken teröristlerle masaya oturdular. Türk milletini etnik ve mezhepsel bölünmeye karşı karşıya getirdiler. İki seçenek var, ya mücadele edeceğiz ya teslim olacağız. Sizin köklerinizde, tarihinizde, kültürünüzde teslim olmak yoktur. Bizlere, Atatürk ilkelerini, kavramlarını kaybettirmeye çalışanlara karşın asla kaybetmeyeceğiz boyun eğmeyeceğiz birlik ve beraberliğimizden vaz geçmeyeceğiz ve ödün vermeyeceğiz“ dedi.ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin

 
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321