Türk Folklor Cemiyeti'nde iftar yemeği

Türk Folklor Cemiyeti geleneksel olarak verdiği iftar yemeğini bu yıl da devam ettirdi

Türk Folklor Cemiyeti'nde iftar yemeği

 

 

Türk Folklor Cemiyeti'nde iftar yemeği

Türk Folklor Cemiyeti geleneksel olarak verdiği iftar yemeğini bu yıl da devam ettirdi

Yeni cemiyet lokalinde verilen ilk iftar yemeğine katılım fazlaydı. İftar yemeği öncesi konuşma yapan cemiyet başkanı Muzaffer Topal, ''Geleneksel olarak verdiğimiz bu iftar yemeği dinimizin ve kültürümüzün güzel bir örneğini teşkil etmektedir. Bu sayede çocuklarımız, annelerimiz, ninelerimiz, dedelerimiz, komşularımız ve arkadaşlarımız bir araya geliyor, birlik ve beraberliklerin, paylaşma ve dayanışmanın güzel örneklerini sergiliyoruz. Ayrıca iftar sofralarımızı süsleyen bu yemeklerden dolayı da Yüce Allah'ımıza şükürler ederken, bu nimetleri bulamayan diğer insanlara da yardım etmeyi ihmal etmiyoruz. Ve yine dünyanın çeşitli ülkelerinde zulme maruz kalan din kardeşlerimiz ve de diğer bütün insanlar için dualar ediyoruz. Ayrıca iftar yemeğinin hazırlanmasında her türlü emeği geçenlere teşekkür ederim'' dedi.

turk-folk-cem-iftar-d.jpg

İftar yemeğine onur misafiri olarak: Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişi Bilal Öztürk; Merkez Camii Din Görevlisi Yusuf Ay ve Kadın Din Görevlisi Hacer Ay; Alman komşuları Thrompa ailesi; aile hekimi Dr. Recep Küçükosman ve batı Afrikalı misafirlerinin yanı sıra çok sayıda veliler ve çocuklar katıldı.

turk-folk-cem-iftar-d.jpg

İftar duasını yapan Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişi Bilal Öztürk, ''birlik ve beraberliğimizin çok önemli olduğunu; ayrıca geleneklerimizin genç nesillere aktarılması gerektiğini belirterek, bu güzel sofrada bizlerin yanı sıra Alman ve Afrikalı misafirlerimizin de bulunması; dostluğun ve kardeşliğin güzel bir örneğini sergilemektedir, bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım'' dedi.

turk-folk-cem-iftar-b.jpg
turk-folk-cem-iftar-c.jpg

ha-ber.com / Ebru KURUKIZ / Berlin 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321