banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

TSM'nin İftarına büyük ilgi

Berlin'de bulunan Türk Spor Merkezi geleneksel hale getirdiği İftar yemeğinin 2. sini Wedding semtinde verdi. İftar davetine siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları ve Spor kulüpleri katıldı 

banner197
TSM'nin İftarına büyük ilgi

 

 

TSM'nin İftarına büyük ilgi

Berlin'de bulunan Türk Spor Merkezi geleneksel hale getirdiği İftar yemeğinin 2. sini Wedding semtinde verdi. İftar davetine siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları ve Spor kulüpleri katıldı

Başkanlığını Burak Işıkdağlıoğlu'nun yaptığı TSM'nin iftarına SPD Federal Milletvekilli Mechthild Rawert, SPD Eyalet Milletvekilli Tom Schreiber, CDU Eyalet Milletvekilli ve CDU Yönetim Kurulu üyesi Burkhard Dregger, CDU İlçe Başkanı ve eski Müsteşar Volker Liepelt, Berlin Futbol Federasyonunun dan dan Mehmet Matur, Türk Cemaati Başkan yardımcısı Selçuk Demirci, Berlin Brandenburg Türk Toplumu İlker Duyan, Berlin SAN Taekwando, Sponsorları San Spor ve BAK 07, BSV Hürtürkel, AL-Dersimspor, 1.FC Galatasaray Spandau, Spandauer SV, NSC Marathon 02, Spandauer FC Veritas, SV Nord Wedding, FC Kreuzberg, BSC Ağrıspor, SK Türkyurt, FC Liria, Berlin Türkspor, Hellas Nordwest, Rixdorfer SV, Hilalspor, Hertha 06, BSV Hürriyet Burgund, KSF Anadolu Umutspor Sporcuları ve etkilileri katıldılar.

tsm-iftar-c.jpg

CDU dan Burkhard Dregger yaptığı konuşmada, sporun birleştirici olduğunu vurguladı. Dregger, bu hafta katilliği 5. İftarı olduğunu vurgularken bu Kültürün bizleri birleştirdiğini söyledi. Burada genç insanlarla beraber olmanın kendini mutlu ettiğini söyledi. TSM Başkanı`na birde ''Almanya Bizi Birleştiriyor '' Plaketi takdim eti.

Elçilik adına İftara katılan Elçi Yardımcısı Yunus Yılmaz, Almanya Elçisinin başka bir davetten dolayı katılamadığını ve kendilerinin selamları olduğunu söyledi. Elçilik Olarak spora önem verdiklerini ve Almanya'da spora her zaman destek vereceklerini vurguladı.

SPD Partisi`nden Tom Schreiber, sporun Berlin'de önemli bir faktör olduğunu ve kendilerinin de buna önem verdiklerini dile getirdi. Kendisinin de daha önceleri futbol oynadığını belirten Schreiber, sporun insanları birleştirici bir unsur olduğunu vurguladı. Sporda ayrımcılığın olmadığını herkesin kardeş arkadaş olduğunu ve bununda böyle olması gerektiğini söyledi.

SPD Federal Milletvekilli Mechthild Rawert de konuşmasında sporun Politikadan önemli olduğunu, sporun insanın sadece vücuduna değil, düşüncelerine ve ruh sağlığına da ii geldiğini söyledi. Sporun insanları dil, din ve irk farkı olmadan birleştirdiğine de dikkatleri çekmek istediğini söyleyen Rawert, Berlin'de faal olan TSM`ye teşekkürlerini iletti.

tsm-iftar-b.jpg

Mehmet Matur, konuşmasında Spor Din dil renk irk yas farkı gözetmeden herkesi birleştirir, bakin FİFA aldığı bir kararla Başörtülü Bayan Futbolcuların Dinleri gereği istedikleri gibi oynayabileceklerini karara bağlamıştır, dedi. Bizlerde burada ayrımcılık yapmadan sadece sporu ve insani göz önünde bulundurarak olaylara bakıyoruz ve insanları spor yapmaya teşvik ediyoruz.

TGB Başkan yardımcısı Selçuk Demirci yaptığı konuşmada TSM yaptigi çalışmalardan dolayi teşekkür etti. Selçuk Demirci konuşmasında '' Bu tür dernekler İslerin çoğunlukla Gönüllü olarak yapıldığı yerlerdi, Bizlerde bu gönüllü islerin zorluğunu biliyoruz ve TSM yönetim kurulunun bu yaptığı çalışmaları basari ile takdir ediyoruz'' dedi Kendilerinin TGB olarak her zaman TSM desteklediklerini de sözlerine ekledi.

TBB adına konuşma yapan İlker Duyan, Sporun birleştirici bir unsur olduğunu vurguladı. Kendilerini Spor a her zaman destek vereceklerini söyledi. Başarılarından dolayi Burak Işıkdağlıoğlu'nu tebrik etti.

CDU İlçe Başkanı ve eski Müsteşar Volker Liepelt bu kendisinin katıldığı ikinci iftar olduğunu ve İftarların Almanya'nın bir Parçası olduğunu bir geleneğinin olduğunu söyledi. Kendilerinin de Spora her zaman destek olduklarını TSM 'nin yaptığı çalışmaları desteklediklerini ve her zamanda destekleyeceklerini söyledi. Son Olarak TSM ile 19 Mayis etkinliklerini desteklediklerini ve Muhteşem bir organizasyon olduğunu söyledi.

Başkan Burak Işıkdağlıoğlu, yaptığı konuşmada Kendilerini destekleyen bütün siyasi partilere Derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ettiğini söyledi. Burada olmanın bu isi yapmanın gurur verici olduğunu vurgulayan Işıkdağlıoğlu, ''Sizlerle bu calismalri yapmak beni her zaman gururlandırmıştır. Beni fazlasıyla memnun etmiştir. Bizleri destekleyen Bütün Kurlulara es ve dostlarımıza buradan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum'' dedi.

tsm-iftar-d.jpg

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir