TSM, Baskonsolos Pulat'a veda yemeği verdi

Berlin'de Başkonsolos olarak görev süresini tamlayan Mustafa Pulat'a, Türk Spor Merkezi (TSM) veda yemeği verdi

TSM, Baskonsolos Pulat'a veda yemeği verdi

 

 

TSM, Baskonsolos Pulat'a veda yemeği verdi

Berlin'de Başkonsolos olarak görev süresini tamlayan Mustafa Pulat'a, Türk Spor Merkezi (TSM) veda yemeği verdi

Berlin'de görev süresini Ekim ayı sonunda tamlayacak olan Başkonsolos Mustafa Pulat'a, TSM'nin verdiği veda yemeğine Berlin'deki bazı futbol kulüpleri katılarak, verdikleri küçük hediyelerle başkonsolosa veda ettiler.

tsm-pulat-veda-e.jpg
tsm-pulat-veda-c.jpg

TSM Başkanı Burak Işıkdağlıoğlu yaptığı açılış konuşmasında Başkonsolos Mustafa Polat'ın görev süresi içerisinde her zaman spora destek verdiğine dikkat çekerek, ''Başkonsolosumuz her konuda bizlere büyük destek verdi. Azimli çalışmalarıyla Berlin'de yaşayan Türk toplumu tarafından çok sevildi. Bize verdiği destekle çalışmalarımızı daha iyi motive olarak ilerletme şansı bulduk. Cana yakınlığıyla her zaman yanımızda oldu. Yeni görevi Nijerya Büyükelçiliği'nde de büyük başarılara imza atacağına inanıyor ve kendisine başarılar diliyorum'' dedi.

tsm-pulat-veda-f.jpg
tsm-pulat-veda-d.jpg
tsm-pulat-veda-i.jpg

Nijerya'ya Büyükelçi olarak atanan Başkonsolos Mustafa Pulat, kendisi adına verilen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, ''Spor ve özellikle futbol Almanya'da yaşayan vatandaşlarımız için uyumun ve katılımın önemli anahtarıdır'' dedi.

tsm-pulat-veda-g.jpg
tsm-pulat-veda-j.jpg
tsm-pulat-veda-k.jpg

Konuşmasına, ''Sporcu bir aileden geliyorum. Yıllarca ben de basketbol oynadım. Spor benim için barış, dostluk, dayanışma ve kardeşliği ifade ediyor. Aynı zamanda spor centilmenlik demektir. İçinde yaşadığınız Almanya'da spor uyum ve katılım için çok önemlidir. Takım ruhu ile dayanışma ve diyalogun da en önemli anahtarı olan spor aracılığı ile kendinizi buradaki topluma kabul ettirme şansınız çok yüksektir. Berlin'deki Türk toplumu arasında birlik ve beraberliği sağlamak için de spor önemli rol oynamaktadır. Tüm Türk sivil toplum kurumlarına nasıl eşit mesafe ile yaklaştıysam ve birlik beraberlik için destek verdiysem, futbol kulüplerine de aynı mesafede yakın oldum'' şeklinde devam eden Başkonsolos Mustafa Pulat, TSM'nin önemine de dikkat çekerek, bir kez daha futbol kulüplerini TSM çatısı altında toplanmaya davet etti.

tsm-pulat-veda-l.jpg
tsm-pulat-veda-m.jpg

TSM'nin düzenlediği veda yemeğine Berlin İçişleri Senatörlüğünden spordan sorumlu Müsteşar Andreas Statzkowsky, Berlin Türk Cemaati Başkanı Bekir Yılmaz, çok sayıda Berlin amatör liglerinde top koşturan Türk takımlarının başkan ve yöneticileri katıldı.

tsm-pulat-veda-b.jpg

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2012, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321