TGB'den basın kahvaltısı

Berlin Türk Cemaati'nde (TGB) yapılan basın kahvaltısında yeni genel kurulda seçilen yönetim kurulu üyelerinin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunuldu.

TGB'den basın kahvaltısı
Sohbet havasında geçen kahvaltı toplantısında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkan Selçuk Demirci, Yüksel Aslan, Melisa Selin Erdoğan, Ahmet Damgacı ve Adem Adak, son iki yıldır bazı istenmeyen olayların olduğunu, Berlin Cemaati’nde geçmişte bu gibi olaylar da yaşandğını, fakat Cemaat'in görevine her durumda görevine devam ettiğinin altını çizdiler. 


 
Başkan Selçuk şunları kaydetti: "Başkanlar ve yönetimler değişir, değişmeyecek olan Cemaattir. Burası toplum için vazgeçilmeyecek bir yerdir. Bu kuruma hiç kimsenin zarar vermesini kabullenemeyiz. Türk Cemaati Berlin'de Türk toplumunun olmazsa olmazıdır. Malumunuz Türk işletmelerine, camilere, bankalara sivil toplum kuruluşlarına daha birçok kuruluşlarımıza saldırılar gerçekleştiriliyor. Bunlarla mücadele etmemiz için şahsi değil, kurumsal olarak haklarımızı aramamız gerekiyor. Bu olaylar karşısında Türk toplumunun haklarını koruyacak olan Türk Cemaati'nin olması gerekiyor.
 
Avrupa ülkelerinde insan haklarını sivil toplum kuruluşları vasıtası ile arandığından yola çıkarak, Türk Cemaatini yopratmamamız gerekiyor. Almanya Türkiye arasındaki sıkıntılı dönemlerde politikacılar tarafından Alman muhataplarıyla görüşme konularında Türk Cemaati olarak bizden büyük destek gördüklerine son dönemde bunlara şahit oluyoruz.


 
Berlin’de Türk Cemaati olarak çok farklı alanlarda çalışmalar yapan bir kurum olarak bünyemizde faaliyet gösteren çok sayıda üye derneğimiz ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni yönetim kurulumuz da görev alanlar arasında hukuk, ekonomi, sinema ve tiyatro alanlarında eğitim görmüş arkadaşlarımızla yolumuza devam ediyoruz” 
 
 
 
ha-ber.com/Orhan Önaldı
 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Sayın Başkan şu çok farklı alanları biraz açıklasa ve üye dernekleri ile birlikte yaptıkları faaliyetler hakkında toplumu bilgilendirse... Somut faaliyet maalesef sıfır.

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321