TDU'dan muhteşem yılbaşı balosu

Berlin Türk Alman İşadamları Birliği'nin (TDU) Esplanade Oteli'nde düzenlediği yılbaşı balosunda herkes gönlünce eğlenirken, dostluklar pekiştirildi.

TDU'dan muhteşem yılbaşı balosu

 

 

TDU'dan muhteşem yılbaşı balosu

Almanya'nın başkenti Berlin'e halk yeni yıla çılgınca eğlenerek girdi.  

Zafer Anıtı (Siegesaeule) ile tarihi Brandenburger Tor Kapısı'nın bulunduğu alanda düzenlenen ve 260 sanatçının sahne aldığı Avrupa'nın en büyük açık hava partisine bir milyonun üzerinde kişi katıldı. Yapılan ışık gösterileri Berlin'e ayrı bir renk ve güzellik katarken, binlerce kişi "Gangnam Style"la dansıyla doyasıya eğlenip, coşku içinde yeni yıla "2013"e girdiler.

tdu-yilbasi-egl-c.jpg

Berlin Türk Alman İşadamları Birliği'nin (TDU) Esplanade Oteli'nde düzenlediği yılbaşı balosunda herkes gönlünce eğlenirken, dostluklar pekiştirildi.

tdu-yilbasi-egl-b.jpg

Yılbaşı şenliğine Berlin Eyalet Çalışma, Uyum ve Kadından Sorumlu Senatör Dilek Kolat, eşi Almanya Türk Toplumu Genel Başkanı Kenan Kolat, Yeşiller Berlin Eyalet Milletvekili Özcan Mutlu, TDU eski başkanları Kemal değirmenci, Ahmet Başbuğ, Bahattin Kaya, Hüsnü Özkanlı eşleri, dernek temsilcileri ile üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

tdu-yilbasi-egl-d.jpg

Tüm Türkler ve girişimcilerin yeni yılını kutlayan Başkan Remzi Kaplan, 2013'ün başarılı ve sağlıklı bir yıl olması temennisinde bulundu. Berlinlilerin bir kısmı da evlerinde eş dost ve yakınları ile televizyon izleyerek yeni yıla girmeyi tercih ettiler. Sabahın saat 02.00'sine kadar süren baloda herkes gönlünce eğlendi.

tdu-yilbasi-egl-e.jpg

Bu yıl havaların güzel gitmesi ve aşırı soğuk olmaması nedeniyle Berlin'deki Avrupa'nın en büyük açık hava partisine katılanlar kurulan dev sahnede çalan hareketli müzik eşliğinde eğlendiler. Parti alanında kurulan bira, şarap ve şampanya büfelerinden satın aldıkları içeceklerle coşarken, el ele verip 2013 yılına coşku ve mutluluk içinde girdiler. 17 Juni Caddesi üzerindeki Siegessaeule ile Brandenburg Kapısı arasındaki 2 kilometrelik dev açık hava partisine katılanlar attıkları yılbaşı fişekleri ve maytaplarla geceye ayrı bir renk katarken, Siegessaeule'den yapılan ışıklı gösteri Berlin semalarını aydınlatırken, yeni yılını başkent Berlin'de geçirmek için kente gelen turistlerle Berlinliler el ele vererek dostça eğlendiler.

tdu-yilbasi-egl-f.jpg

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2013, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321