banner269
Öne Çıkanlar terör Demokrasi Polis TDI Berlin İslamiyet

TDU Genel Kurulu ertelendi

Türk-Alman İşadamları Birliği Berlin Brandenburg TDU`nun Genel Kurulu yeterli üye çoğunluğu sağlanamadığı için ileri bir tarihe ertelendi.

banner197
TDU Genel Kurulu ertelendi
TDU Genel Kurulu ertelendi
 
Türk-Alman İşadamları Birliği Berlin Brandenburg TDU`nun Genel Kurulu yeterli üye çoğunluğu sağlanamadığı için ileri bir tarihe ertelendi.
 
Toplam 183 üyesi bulunan TDU`nun genel kurul toplantısına sadece 67 üye katılınca, tüzük gereği yarıdan bir fazla olan üye çoğunluk sağlanamadı ve genel kurul ileri bir tarihe ertelendi.


 
Genel Kurula Toplantısına üyelerin yanı sıra Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik ve Berlin Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Mehmet Azgın iştirak ettiler.

TDU Genel Kurulu`nun açılışını yapan Başkan Remzi Kaplan konuşmasında şunları söyledi:


 
"Sevgili üyeler, değerli misafirler
 
Sizleri Yönetim Kurulumuz adına candan selamlıyor, hepinize hoş geldiniz diyorum.
 
Yine iki yıllık bir süreyi geride bıraktık. Yönetim kurulu olarak bu süre içinde çok başarılı çalışmalar ve faaliyetler yaptığımıza inanıyorum.
 
240’in üzerinde etkinliğimiz oldu. Dile kolay!   Bütün bu çalışmalarımızı, etkinliklerimizi biraz evvel dağıttığımız yönetim kurulu raporunda detaylı bir şekilde görebilirsiniz.
 
Ayrıca Yönetim Kurulu üyemiz Oktay Ataş daha sonra faaliyet raporumuzu etraflı bir şekilde sizlerle paylaşacak.
 
Huzurunuzda bir karşılık beklemeden gönüllü olarak bu çalışmaları organize eden, yürüten, emek veren Yönetim Kurulu üyelerimize bir kere daha teşekkür etmek istiyorum.
 
Değerli misafirlerimiz,
TDU gibi ekonomik bir derneğin, kurulusun vazifeleri hiçte kolay değil. Üç ayrı alanda sorumluluk taşıyoruz. Berlin ekonomisine, toplumuna, burada yasayan Türkiye kökenli vatandaşlarımıza ve Türkiye’ye karşı sorumluluk içindeyiz.
 
Bu nedenle çalışmalarımızı bu üç kulvarda uyumlu bir şekilde yürütmek ve geliştirmek durumundayız.
 
Almanya çapında fikri sorulan saygın bir derneğiz. Özellikle ekonomi ve göç konularında fikrimiz soruluyor, çok çeşitli toplantılara Almanya çapında hem konuşmacı hem de izleyici olarak davet ediliyoruz.
 
Bu nedenle de derneğimizin ismini elbette üyelerimizin rızasını, onayını alarak değiştirmek istiyoruz.
 
İsmimizden Berlin-Brandenburg’u çıkararak ve ismimizi Türk Alman İşverenler Birliği, Almanya olarak değiştirmek arzusundayız.
 
Biraz evvel değindiğim gibi gerçekten Almanya’da yeri olan bir ekonomik derneğiz. Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen 22 yıllık sürede hep bağımsız olduk, politik partilere, inançlara, mezheplere karşı aynı mesafede olmaya özen gösterdik.
 
Bugünkü başarımızı bizden önce gelen yönetim kurulu başkanlarına, Bahattin Kaya, Kemal Değirmenci ve diğerlerine, yönetim kurullarında görev almış arkadaşlarımıza borçluyuz.
 
Bunların özverili çalışmaları ve destekleri ile bugünlere geldik.  O nedenle hepsine ayrı ayrı müteşekkirim. Bunun dışında bugüne kadar bizleri destekleyen Büyükelçilerimiz ve Başkonsoloslarımıza ve diplomatlarımıza teşekkür ediyorum.
 
Yine Berlin’de birlikte çalıştığımız IHK, HWK, TD-IHK gibi ekonomik kuruluşların, TGD, TBB gibi sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına, yöneticilerine teşekkür ederim. 

Sevgili misafirler,
Tabii ki bu çalışmalarımıza destek veren, bizler güç veren, bizleri motive eden üyelerimizde bu kürsüden tekrar teşekkür ederim.  Ayrıca özellikle büro elemanlarımız, Mümtaz Ergün ve Yeşim Keleşoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Özverili çalışmaları ile bütün bu faaliyetlerin en iyi şekilde organize edilmesi ve başarılı geçmesini sağladılar, emek verdiler. 
Sevgili konuklarımız. Bütün bu çalışmalarda bizleri destekleyen, anlayışla karşılayan ailelerimize de sonsuz teşekkürler.  Kendi adıma esim Şaziye Kaplan ve kızım Belgin Kaplan’a buradan çok teşekkür ediyorum. 
 
Değerli üyelerimiz ve misafirlerimiz birazdan Genel Kurulu’muza başlayacağız. Yeni yönetim ve denetim kurullarımızı seçeceğiz.
 
Yeni Yönetim Kurulu üyelerimizin de şimdiye kadar olanlar gibi, özveri ile çalışacaklarına, TDU için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum. Seçilecek yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum. Bu dileklerle hepimize başarılı bir Genel Kurul dilerim."  
TDU Genel Kurulu`nda bir konuşma yapan Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, „Hepinizi selamlıyor ve Büyükelçilimizin selamlarını sizlere iletmek istiyorum. Görevleri nedeniyle bu güzel görevi biz verdi. Ekonomi Müşavirimizle burada Büyükelçimizi temsil ediyoruz. Bugün bana burada konuşma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Buradaki görevim bir yılı aştı. Geldiğimden beri gerçekten şunu ifade etmek istiyorum. TDU' olduğu için söylemiyorum. Başta Remzi Kaplan olmak üzere bütün etkinliklerimizde yardımcı olmaktan hiç kaçınmadılar. Her zaman yanımızda oldular. TDU'nun önemini vurgulamak açısından dile getiriyorum. Tabii ki sadece TDU yok daha birçok Türk işadamlarının bulunduğu kuruluşlarımız da var benim bir konuşmamda haddime değil ama işadamları değil de işverenler olsa belki bu sayede kadın işverenlerin de TDU'nun içine alabilirsiniz bu vesileyle de sayısı artar diye düşünmüştüm, Yeni tüzük değişikliğinizde belki bunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Berlin`de Türk Alman ilişkilerimizde bazen inişli, çıkışlı oluyor. Bu pürüzleri gidermek, içinde biz diplomatlara görev düşüyor. Biz de burada birçok zaman Alman dostlarımızla bu konuda genel sorunları buradaki vatandaşlarımızın ve işadamlarımızın etkilenmemesini her zaman söyleriz. Fakat burada da şunu söylemem gerekiyor. Türk işadamları bizden çok daha etkin durumda muhataplarımızla görüşmelerimizde. TDU ve Sivil toplum kuruluşlarımızın önemini gördüğünü ifade eden Çelik, „Gerek Belediyelerde gerek bakanlıklar olsun onlarla her an görüşme imkanları oluyor. Aranızda Alman işadamlarının olması da bunun bir ispatı niteliğinde olduğunu unutmamak lazım “dedi.   
 
Yapılan üye sayımı sonrası toplam 183 üyesi bulunan TDU`nun genel kurul toplantısına sadece 67 üye katılınca, tüzük gereği yarıdan bir fazla olan üye çoğunluk sağlanamadı ve genel kurul ileri bir tarihe ertelendi.
 
ha-ber.com/Orhan Önaldı
 
 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir