TDU'da şirketler kendilerini tanıttılar

TDU'da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ''Firmalar Kendilerini Tanıtıyorlar Akşamı“ in da bu kezde TDU üyesi beş firma yer aldı.

TDU'da şirketler kendilerini tanıttılar

TDU'da şirketler kendilerini tanıttılar

TDU'da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ''Firmalar Kendilerini Tanıtıyorlar Akşamı“ in da bu kezde TDU üyesi beş firma yer aldı.

Değişik branşlardan firma sahipleri ve temsilcileri kendilerini tanıtarak, ticari faaliyet alanları ve sundukları hizmetler hakkında bilgiler verdiler.

Planes Mimarlık ve Yangından Korunma ve Söndürme Mühendislik şirketi sahibi Selcan Sayan, Kahve ve İçecek Otomatları Şirketi, Snackki sahibi Özgür Çardaklı, Reklam Şirketi Infinity Werbetechnik firması yöneticileri, Onur Büyükuzun, Seçkin Büyükuzun ve Byron Schulze, Revobis Enerji ve Su Mühendislik Bürosu sahibi Irfan Bakir ve yeni kurulan Türkiye’den yarasa gübresi ithali üzerine uzmanlasan SEBA Ticaret Şirketi sahibi Kamil Işık katılımcılara PowerPoint sunumu eşliğinde firmalarını tanıttılarç
Ilık olarak Planes Mimarlık Şirketi sahibi Mimar Selcan Sayan kendisini ve firmanın calisma alanlarını tanıttı. Mimarlık bürosu olarak güçlü yanlarından bir tanesinin yangından korunma ve yangın söndürme tekniklerini planlamak olduğunu vurguladı. Kendisi Berlinli olan, Kreuzberg’te büyüyen mimar PowerPoint sunumu eşliğinde yaptıkları çalışmalardan örnekler verdi. Bunların arasında Berlin merkezde yeni yapılan Titanic oteli, Köpenik semtinde bir binanın otel olarak restorasyonu ve yine Tempelhof’ta bir ticari iş merkezi bulunmaktaydı.Snackki firmasi sahibi Özgür Çardaklı ise firma olarak bürolara, işyerlerine ve gastronomi işletmelerine kahve otomatları, su ve küçük paketlerde yiyecek otomatları kiraladıklarını belirtti. Otomat makinelerinin bakımı ve eksilen ürünlerin tamamlanmasının da hizmet alanları içinde olduğunu vurguladı. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre otomatları ve ürünleri kendilerinden cesitli şekillerde kiralayabildiklerini vurguladı. Pay4leas, Pay4rent, Pay4cup ve Volloperating olarak sınıflandırılan hizmet çeşitlerini açıkladı.
Reklam panoları üzerine uzmanlaşan Infinity firması yöneticileri, genç işadamları Onur Büyükuzun, Seçkin Büyükuzun ve Byron Schulze kendilerinin LED modülleriyle ışıklandırılan 3D reklam panoları, cesitli büyüklükte harfler ve diğer baskı reklamlarının danışmanlığından üretimine takılmasına kadar her türlü hizmeti verdiklerini belirttiler. PowerPoint üzerinden Berlin’in cesitli yerlerinde yaptıkları hizmetlerden örnekler verdiler. Zaman zaman yurtdışındandı sipariş aldıklarının altını çizdiler.Revobis Enerji ve Su Ekonomisi Mühendislik Firması sahibi Irfan Bakir ise günümüzde enerji fiyatlarının sürekli olarak arttığını ve ev sahiplerine yeni yükler getirdiğini belirterek, enerji tasarrufu, binaların ısı yalıtımı, alınacak önlemler konusunda emlak sahiplerine, işletmelere ve kamu kuruluşlarına danışmanlıktan, planlama, uygulama ve inşa etmeye kadar hizmet verdiğini dile getirdi. Ayrıca bu alanda var olan teşviklerin dilekçelerinin hazırlanması, takibi konusunun da uzmanlık alanları olduğunu vurguladı.Son olarak Türkiye’den Almanya’ya yarasa gübresi ithal eden ve pazarlayan SEBA Ticaret Şirketi sahibi Kamil Isik firma ve ürün hakkında bilgiler verdi. Yarasa gübresinin diğer gübrelere göre çok daha kuvvetli olduğunu, kokmadığını ve biyolojik olduğunu vurgulayan Isik, Türkiye’de 5 Milyon ton civarında yarasa gübresinin mevcut olduğunu belirtti. Isik ayrıca bu alanda işletmelere temsilcilik te verebileceklerini vurguladı. Kendisine yöneltilen çok sayıda konuda bilgi verdi.TDU Basın sözcüsü Doğan Azman’ın moderasyonlugunu yaptığı toplantıda, açış konuşmasını yapan TDU Başkanı Kaplan bu tanıtıcı toplantıların üyelerimizin birbirlerini ve yaptıkları işleri daha yakından tanımaları açısından çok yararlı olduğunu ve düzenli aralıklarla devam edeceğinin altını çizdi.ha-ber.com / Orhan Önaldi / Mümtaz Ergün / Berlin

 
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321