TDU'da geniş katılımlı “Girlsday” semineri

Almanya çapında her yıl gerçekleştirilen “Grilsday” etkinlikleri çerçevesinde 8-10 yaş arası sınıflara devam eden kız öğrenciler için Türk Alman İşverenler Birliği (TDU) “Kendi şefim nasıl olurum?” konulu bir seminer düzenledi.

TDU'da geniş katılımlı “Girlsday” semineri

Berlin'in değişik semtlerinde okuyan 34' kız öğrenci TDU salonunda yapılan seminere katıldı. TDU üyesi ve işveren Beyhan Uslu, Özlem Şimşek ve TDU Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Doğan Azman'ın katıldığı “Girlsday” seminerinde öğrencilere tek tek sorular yöneltilerek hangi alanlara yönelmek istedikleri soruldu. Öğrencilerin bir bölümü meslek eğitimi veya “Abitur” yapmak isterken diğer bir kısmı da hangi mesleği seçeceğine henüz karar veremediğini belirtti.   

Konuşmacılardan Doğan Azman, Beyhan Uslu ve Özlem Işık kendi deneyimlerinden örnekler vererek öğrencilerin seçmek istedikleri meslek grupları hakkında önerilerde bulundu.

Çoğunluğu Türk ve Araplardan oluşan seminerin soru cevap bölümünde öğrencilerin bazılarının anne ve babalarının ne işte çalıştıkları ve meslekleri konusunda hiçbir bilgileri olmadığı görüldü.

Seminer sonrası TDU olarak katılımcılara sertifika verilmesiyle seminer son buldu.

ha-ber.com/Orhan Önaldı/Berlin

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 22:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321