banner216
Öne Çıkanlar Binali Yıldırım Alman turizm von der Leyen eleman açığı Şahinler Holding AŞ Almanya

TDU'da coşkulu Bayramlaşma resepsiyonu 

Belin-Brandenburg Türk Alman İşadamları Birliği TDU tarafından düzenlenen Bayramlaşma resepsiyonu büyük ilgi gördü.

banner197
TDU'da coşkulu Bayramlaşma resepsiyonu 
TDU'da coşkulu Bayramlaşma resepsiyonu 

Belin-Brandenburg Türk Alman İşadamları Birliği TDU tarafından düzenlenen Bayramlaşma resepsiyonu büyük ilgi gördü.

Kurban Bayramı münasebetiyle TDU'da yapılan resepsiyona ev sahipliği yapan TDU Başkanı Remzi Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükelçi Müsteşarı Mustafa Songür, Berlin Başkonsolos Muavini Erdinç Evirgen, Alman Parlamentosu Milletvekili Özcan Mutlu, Cansel Kızıltepe, Azize Tank ve çok sayıda dernek ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldılar.Bayram resepsiyonu açılış konuşması yapan TDU Başkanı Remzi Kaplan, “Bayramlar, inançların örf ve adetlerin uygulandığı sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği kuvvetlendiği günlerdir. 


Kurban Bayramı Tüm insanlar birbirine daha çok yaklaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin, Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. 

Kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım Kurban Bayramı’nı doy doya yaşayalım. Sizlerin de bildiği gibi son zamanlarda Türkiye Almanya arasında soğuk rüzgarlar esiyor. 


Biz TDU olarak sizler şunu söylemek istiyoruz. Bizim için iki ülke çok önemli, iki ülke arasındaki dostlukların yanı sıra küçümsenmeyecek kadar büyük ticaret ilişkimiz var. Türkiye Almanya için Almanya da Türkiye için çok önem arz etmekte 3'milyon insanımız yaşamakta olup 80'bin iş verenimiz var. 2016 yılı itibariyle 36.8 Milyar ithalat ve ihracat yapılmış. Almanya’daki Türk işverenler 40 Milyar ciro yapmışlar. 

Ayrıca Türkiye’de Alman kökenli işletmeler 10 Milyarın üzerinde toplamda her iki ülke arasındaki yıllık ticaret hacmi 88 Milyarı bulmakta olan ülke için ilişkilerimizin daha sağlıklı olmasına özen gösterilir. Liderler politik görüşlerini ve anlayışlarını bir yana bırakıp iki ülke arasında huzurun bir an önce eski durumuna gelmesini bekliyoruz. Bu duygularla sizlere iyi bayramlar diler saygılarımı sunuyorum “dedi. Büyükelçi müsteşarı Mustafa Songür ve Başkonsolos Yardımcısı Erdinç Evirgen'de yaptıkları konuşmalarında TDU Başkanı Kaplan’ın koşuşmalarına katıldıklarını dile getirerek katılımcıları bayramlarını en içten dileklerle kutladılar.

ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir