banner269
Öne Çıkanlar Eğitim Müşaviri. Rafet Okutan. Doç. Dr. İbrahim Tümen PKK medya Istanbul Sebastian Brehm Raimund Gaebelein

TD-IHK’dan yeni yıl kahvaltısı

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) Genel Sekreter Okan Özoğlu ev sahipliğinde 2109’un ilk günlerinde bir kahvaltılı toplantı düzenleyerek pek çok Türk-Alman iş vereni buluşturdu

banner197
TD-IHK’dan yeni yıl kahvaltısı
TD-IHK'nın Berlin bürosunda gerçekleştirilen toplantıya Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, Berlin Büyükelçiliği Ticaret Baş Müşaviri Mehmet Azgın, Berlin Büyükelçiliği Müsteşarı Ali İhsan İzbul'un da katıldı.Kahvaltıda başta Berlin olmak üzere Almanya ve Türkiye'de faaliyet gösteren Türk ve Alman iş verenleri ve iş çevreleri bir araya geldi.


 
Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik yaptığı kısa konuşmada “Bugün tanışma kahvaltısına davet edilmekten ve aranızda bulunmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek ister hepinizi saygıyla selamlarım.TD-IHK gerçekten Türk Alman ilişkilerinde ekonomik alandaki gelişmelere kurum olarak Genel Sekreter Okan Özoğlu öncülüğünde büyük çaba harcandığına şahit oldum. Başarılı çalışmalarından dolayı da kendisini tebrik ediyor, ayrıca Alman dostlarımızla da beraber olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek isterim” dedi.


 
TD-IHK Genel Sekreteri Okan Özoğlu'nun da yaptığı açılış konuşmasında “Gördüğünüz gibi Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası olarak geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltı toplantısına gerçekten büyük bir katılım olduğuna şahit oluyoruz. Bu vesileyle Türk Alman dostlarımızı farklı alanlarda, farklı konulardaki iş adamlarımızı bir araya getirmek ve iş birliği sağlamak istiyoruz.Asli görevimiz olan Türk-Alman ticari hacmini daha da geliştirmek, bu çerçevede gösterilen yoğun ilgi bizi ziyadesiyle memnun etti” diyen Özoğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Gerek Türkiye'den gerekse Almanya'nın farklı şehirlerinden gelen misafirlerimiz olduğundan dolayı büyük keyif aldık. Ayrıca Türkiye'den gelen girişimcilerimiz Türkiye'de ürettikleri çok farklı üretimlerle bizler aracılığıyla Almanya ve Avrupa pazarına girmek istediklerini dile getirdiler”.


 
Geleneksel kahvaltı toplantısı sonrası yeni katılımcılara Türk- Alman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından törenle plaket ve sertifika verildi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir