banner269
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

TD-IHK Kadın Girişimcileri bir araya getirdi

Türk-Alman Ticaret Odası TD-IHK, Almanya ve Türkiye'de yaşayan kadın girişimciler için bir platform oluşturarak, kadınlar arasındaki etkileşimi artırmayı ve girişimcileri desteklemeyi hedeflen bir toplantı düzenledi.

banner197
TD-IHK Kadın Girişimcileri bir araya getirdi
TD-IHK Kadın Girişimcileri bir araya getirdi

Türk-Alman Ticaret Odası TD-IHK, Almanya ve Türkiye'de yaşayan kadın girişimciler için bir platform oluşturarak, kadınlar arasındaki etkileşimi artırmayı ve girişimcileri desteklemeyi hedeflen bir toplantı düzenledi.

TD- IHK Berlin'de bünyesinde kuracağı Kadın Girişimciler Çalışma Gurubu ile dijitalleşme. Finansman. Girişimcilik, teşvik, programları hakkında bilgilendirme, kadınlar arası iletişim ağının geliştirilmesi, toplantılarda sorunların pozisyon aracılığıyla devlet kurumlarına sunulması ve lobi çalışmaları yürütülmesi gibi alanlarda etkin olmak istiyor.TD-IHK Genel Sekreteri Okan Özoğlu açılış konuşmasında, “Türk Alman Ticaret Sanayi Odası olarak ilk defa hem Almanya'da yaşayan Türk kadın girişimcilerimizi hem de Türkiye'de başarılı olmuş iş kadınlarımızı bir araya getirerek kadın girişimcileri adı altında bir program yaptık.Tek amacımız özellikle Almanya’da Türk kadın girişimcilerimizin sorunlarını bir araya getirerek, onların çözümlenmesine yönelik birtakım öneriler getirerek çözümler üretmek, destek olmak bunun yanı sıra teknoloji gelişmeler ve inovasyon konularında eğitim programları sunmak çağın girişimcilik eğitimlerine uyum sağlamaları için desteklemek ve kadın istihdamını artırmaya yönelik sektörleri belirleyerek iki ülke arasında know-how akışını sağlamak.Her iki ülkedeki kadın girişimcileriyle iş ilişkileri geliştirmeleri ve networging yapabilmeleri için organizasyonlar düzenlemek, kadın girişimciliğinde finans, hukuki destek, teşvik ve hibeler hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlemek. Çalışma gurupları en az yılda üç kez bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması sağlamak istiyoruz” dedi.Türk-Alman Ticaret Odası'nda  düzenlenen çok kapsamlı toplantıya TD- IHK Genel Sekreteri Okan Özoğlu,  Genel Sekreter Asistanı ve Proje Sorumlusu Gamze İşçi, Müşavir Sevgi Kalaycı, Basın Danışmanı Selçuk Kılıç,    TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar, TOBB-Türkiye Kadın Girişimciler Kurulu Avrupa Başkanı Mulkiye Aytar, BAZ Int.Logistic Inc & Co KG Ebru Baz,  ERGO Beratung und Vertrieb AG Birsen Çetinbaş,  Auf Augenhoehe Desing Sema Gedik,  Dipl.- Ing. Für Umwelttechnik Consulting Nalan Arkat, Bodenheimer Herzberg GbR Müge Erdoğmuş, Orpedo Germany GmbH Dilhan Görgün, Çiğdem Güven Koçluk ve Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi, TOBB Mersin Kadın Girişimciler Kurulu Ayla Harp, Anwaltskanzlei &Kollegen Süheyla İnce-Demir, ONYXO Global Business Solu tions Özlem Işık, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci.  Yeşil Çember Ökologisch interkulturell gemeinnützige GmbH Gülcan Nitsch, Promotion Werk GmbH Pınar Özyılmaz, TOBB- Damla Tufan.  GvW Dr. Gökçe Uzar Schüller, Droeyand Compagnie Özlem Yıldız, OY! Gründer-Mentoring Özlem Yıldız ve LVM-Versicherungsagentur Demet Odağ, katıldılar.  

ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeAlmanyaTD-IHK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir