banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya Türkiye terör FETÖ ABD

TBMM heyeti, Berlin’de TSK temsilcileri ile buluştu

TBMM “İslam ve Müslüman Karşıtlığını İnceleme Alt Komisyonu” üyeleri Almanya temasları çerçevesinde Berlin Büyükelçiliği'nde Türk sivil toplum örgüt temsilcileriyle bir araya geldi. 

banner197
TBMM heyeti, Berlin’de TSK temsilcileri ile buluştu
TBMM heyeti, Berlin’de TSK temsilcileri ile buluştu

TBMM “İslam ve Müslüman Karşıtlığını İnceleme Alt Komisyonu” üyeleri Almanya temasları çerçevesinde Berlin Büyükelçiliği'nde Türk sivil toplum örgüt temsilcileriyle bir araya geldi. Heyet, Almanya’da yaşayan Türk toplumunun sorunları ve onların çözüm önerilerini dinledi.TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, son dönemlerde Müslümanların terör ile ilişkilendirilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Serdar, “Almanya’da yaşanılan haksızlıklar karşısında da hukuki süreci zorlayın” dedi.Batı ülkelerinde var olan bu algıya bazı etkenlerin yol açtığını vurgulayan Serdar, “Örneğin kendini İslam’la tanımlayan ama terör örgütü olanlar var: DEAŞ, Boko Haram, El Kaide, FETÖ vesaire. Bunların bu algıya etkisi oldu” değerlendirmesini yaptı.Serdar, Avrupa’da yaşayanların Ortadoğu’dan gelen sığınmacılardan korktuğunu ve bu korkuyu ‘İslamofobi’ olarak tanımladığını ifade etti.
Avrupa’da aşırı sağ akımların yükselmesiyle merkez siyasetin de gündemine geldiğine değinen Serdar, “(Almanya) İçişleri Bakanı’nın ‘İslam, Almanya’ya ait değildir’ açıklaması tabanda karşılık buluyor. Suçlu arıyor değiliz. Bu olayların sonuçlarını beraber ortaya çıkaralım. Bu dünyada beraber yaşıyoruz. Avrupa’da 25 milyon Müslüman var. Dolayısıyla beraber yaşanılmak durumunda” diye konuştu. Ömer Serdar, Avrupa’daki incelemelerinin tamamlanmasının ardından bunu bir rapor haline getireceklerini sözlerine ekledi.Türkiye`den gelen TBMM heyetinde şu isimler vardı:

Ömer Serdar, Elâzığ Milletvekili İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı., Adnan Boynukara, Adıyaman Milletvekili Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu Başkanı, Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Uzmanı Evren Elverdi, TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Görevlisi Buket Nur Özay.

ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir