TBB`nin 2019 çalışması yoğun geçecek

Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu TBB`nin geleneksel yeni yıl resepsiyonu gerçekleşti.

TBB’nin her sene düzenlediği yeni yıl resepsiyonuna çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticisi, üyeler, yerel politikacılar ve medya mensubu katıldı. TBB sözcüleri ve proje sorumluları TBB’nin 2019 çalışmalarının yanı sıra yürüyen yeni projelerini davetlilere tanıttı.


 
Katılımcıları selamlayan TBB sözcülerinden Safter Çınar sunulan danışma hizmetlerini tanıttı:Genel danışmanlık (oturum izni, aile birleşimi, Alman vatandaşlığına geçme – Hukukçu Taylan Yıldız/Haftada bir günde Yabancılar Polisinde))
Sosyal Hukuk (Avukat Ogün Parlayan)
Türkiye Hukuk (Avukat Kamer Genç)
 
Çınar, son iki yılda sürdürülen küçük kuruluşların etkinliklerine mali destek projesinin de sürdüğünü belirtti.


 
TBB sözcülerinden Ayşe Demir Metropol FM ile sürdürülen tüketici hakları projesini, Niedersachen Türk Toplumu ile yürütülen tüketici danışmanları yetiştirme projesini ve gençlere sunulan interneti dikkatli kullanım projelerini tanıttı. Demir ayrıca yarısından fazlası göçmen kökenli olan 120 gence bir yıllık sosyal hizmet olanağı sunulduğunu belirtti.

AfD partisinin yarattığı tehlikeli ortama değinen Ayşe Demir 2019 yılında da ırkçılığa karşı faaliyetlerin süreceğini bildirdi.


 
TBB sözcülerinden Prof. Dr. Zülfukar Çetin ayrımcılığa uğrayanlara sunulan destek hizmetlerini anlattı. Çetin ayrıca LGBT anne-babalara destek olan kayıtsız şartsız benim çocuğum projesine ilişkin bilgiler verdi.Son olarak söz alan TBB sayman yardımcısı Remzi Uyguner ayrımcılığa uğrayanlara destek veren adil kira – adil konut projesinin çalışmalarını tanıttı.


 
Toplantı sohbet havası içinde sürdürüldü.
 
ha.ber.com/Onur Doğanay/Orhan Önaldı
Fotoğraflar: Mustafa Temel

 
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321