banner269
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

TBB Hatun Sürücü’yü andı

lmanya`daki Hatun Sürücü cinayetinin 13’cü yılında Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) bir basın açıklaması yaparak, 7 Şubat 2005 günü aile kararı ile genç kardeşi tarafından öldürülen Hatun Sürücü'yü andı.

banner197
TBB Hatun Sürücü’yü andı
TBB Hatun Sürücü’yü andı

Almanya`daki Hatun Sürücü cinayetinin 13’cü yılında Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) bir basın açıklaması yaparak, 7 Şubat 2005 günü aile kararı ile genç kardeşi tarafından öldürülen Hatun Sürücü'yü andı.

TBB Yönetim Kurulu Sözcüsü Ayşe Demir konuya ilişkin: "Hatun Sürücü kendi yaşamını kendisi belirlemek istediği için katledilmişti. Hatun Sürücü, kızların ve kadınların cesaretle özgürce yaşamak hakkının bir simgesi haline gelmiştir. Ne yazıktır ki Hatun Sürücü olayında da olduğu gibi, kadına şiddet kamuoyunda ancak kadınlar cinayete kurban gittiğinde tartışılmaktadır. Bu nedenle kadınları güçlendirmek ve şiddete karşı korumak için etkin önlemler alınmalıdır” şeklinde konuştu. 

Bu tür önlemlerin yaygınlaştırılması ve geniş kesimlere tanıtılması gerektiğini vurgulayan Demir, "kadınları dışlayıcı ve küçük düşürücü her türlü anlayışla ve değer yargısıyla mücadele edilmelidir" dedi.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir