TBB Hatun Sürücü’yü andı

lmanya`daki Hatun Sürücü cinayetinin 13’cü yılında Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) bir basın açıklaması yaparak, 7 Şubat 2005 günü aile kararı ile genç kardeşi tarafından öldürülen Hatun Sürücü'yü andı.

TBB Hatun Sürücü’yü andı
TBB Hatun Sürücü’yü andı

Almanya`daki Hatun Sürücü cinayetinin 13’cü yılında Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) bir basın açıklaması yaparak, 7 Şubat 2005 günü aile kararı ile genç kardeşi tarafından öldürülen Hatun Sürücü'yü andı.

TBB Yönetim Kurulu Sözcüsü Ayşe Demir konuya ilişkin: "Hatun Sürücü kendi yaşamını kendisi belirlemek istediği için katledilmişti. Hatun Sürücü, kızların ve kadınların cesaretle özgürce yaşamak hakkının bir simgesi haline gelmiştir. Ne yazıktır ki Hatun Sürücü olayında da olduğu gibi, kadına şiddet kamuoyunda ancak kadınlar cinayete kurban gittiğinde tartışılmaktadır. Bu nedenle kadınları güçlendirmek ve şiddete karşı korumak için etkin önlemler alınmalıdır” şeklinde konuştu. 

Bu tür önlemlerin yaygınlaştırılması ve geniş kesimlere tanıtılması gerektiğini vurgulayan Demir, "kadınları dışlayıcı ve küçük düşürücü her türlü anlayışla ve değer yargısıyla mücadele edilmelidir" dedi.

ha-ber.com
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321