banner269
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

TBB, Berlin`deki  ırkçı saldırıyı lanetledi

Berlin-Brandenburg Türkiye toplumu (TBB) düzenlediği protesto gösterisi ve bir basın açıklamasıyla Berlin’in Neukölln ilçesinde meydana gelen ırkçı saldırıyı kınadı. 

banner197
TBB, Berlin`deki  ırkçı saldırıyı lanetledi
TBB, Berlin`deki  ırkçı saldırıyı lanetledi

Berlin-Brandenburg Türkiye toplumu (TBB) düzenlediği protesto gösterisi ve bir basın açıklamasıyla Berlin’in Neukölln ilçesinde meydana gelen ırkçı saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TBB, sağa karşı siyaset yaparak mücadele eden kişilere yönelik saldırıyı lanetlemektedir. 1 Şubat 2018 günü gece saatlerinde Kitapçı Heinz Ostermann ve Alman Sol Parti Üyesi Ferat Ali Koçak’ın arabaları ateşe verilmiştir. TBB Yönetim Kurulu Sözcüsü Ayşe Demir “Böylece açıkça görülüyor ki, Naziler tarafından gerçekleştirilen insan yaşamını hedef alan saldırılar dizisi devam ediyor” şeklinde konuştu. 


Neukölln’de ortaya çıkan bu besbelli Neo-Nazi terörünü durdurmak için artık koruyucu tedbirler alınması zorunludur.TBB bu olaydan mağdur olanların yanında olduğunu ve dayanışmasını ilan etmektedir. Nefretin, aşırı sağın ve ırkçılığın Berlin’in dünyaya açık ve çok kültürlü yapısında hiçbir yeri yoktur. 

ha-ber.com/Onur Doğanay
Fotoğraflar: Mustafa Temel
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir