TBB, Berlin`deki  ırkçı saldırıyı lanetledi

Berlin-Brandenburg Türkiye toplumu (TBB) düzenlediği protesto gösterisi ve bir basın açıklamasıyla Berlin’in Neukölln ilçesinde meydana gelen ırkçı saldırıyı kınadı. 

TBB, Berlin`deki  ırkçı saldırıyı lanetledi
TBB, Berlin`deki  ırkçı saldırıyı lanetledi

Berlin-Brandenburg Türkiye toplumu (TBB) düzenlediği protesto gösterisi ve bir basın açıklamasıyla Berlin’in Neukölln ilçesinde meydana gelen ırkçı saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TBB, sağa karşı siyaset yaparak mücadele eden kişilere yönelik saldırıyı lanetlemektedir. 1 Şubat 2018 günü gece saatlerinde Kitapçı Heinz Ostermann ve Alman Sol Parti Üyesi Ferat Ali Koçak’ın arabaları ateşe verilmiştir. TBB Yönetim Kurulu Sözcüsü Ayşe Demir “Böylece açıkça görülüyor ki, Naziler tarafından gerçekleştirilen insan yaşamını hedef alan saldırılar dizisi devam ediyor” şeklinde konuştu. 


Neukölln’de ortaya çıkan bu besbelli Neo-Nazi terörünü durdurmak için artık koruyucu tedbirler alınması zorunludur.TBB bu olaydan mağdur olanların yanında olduğunu ve dayanışmasını ilan etmektedir. Nefretin, aşırı sağın ve ırkçılığın Berlin’in dünyaya açık ve çok kültürlü yapısında hiçbir yeri yoktur. 

ha-ber.com/Onur Doğanay
Fotoğraflar: Mustafa Temel
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 21:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321