TBB: AfD iyi takip edilmeli

Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) her yıl gerçekleştirdiği basın mensuplarıyla buluşma kahvaltısında yeni yılda yürütülecek etkinlik ve projelere ilişkin bilgi verdi. TBB, AfD`nin iyi takip edilmesine dikkat çekti.

TBB: AfD iyi takip edilmeli
TBB Sözcüleri Ayşe Demir ve Safter Çınar, aşırı sağcı parti AFD’nin yeni dönemde güçlenebileceğinin altını çizerek bu durumun iyi takip edilmesi gerektiğe dikkat çektiler. Ayrıca, 2019 yılında TBB’nin gerçekleştirmeyi hedeflediği etkinlik ve projeler hakkında bilgi veren Sözcüler şu maddeler üzerinde durdular: 


 
 • 22 Şubat da TBB üyelerine, TBB sempatizanlarına ve basın mensupları için TBB’nin salonlarında yeni yıl resepsiyonu verilecek.
 
 • 21 Mart Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü kapsamında başka kuruluşlar ile birlikte 16 Mart ta ve 21 Mart ta etkinlikler düzenleme aşamasındayız. Yani 16 ve 21 Mart tarihlerinde aksiyonlar yapılacak. Gecen sene Ekim de unteilbar yürüyüşüne aktif bir şekilde katıldık ve iki konuşma yaptık. Bu seneki etkinliğin koordinasyon ve hazırlık komisyonundayız.
 
 • NSU ve ırkçılık konusu ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir. Bu bağlamda TBB olarak, sağcı terör ile gizli servislerin bağlantılarını araştıracak bağımsız bir komisyonun ya da daha farklı bir oluşumun üzerinde duruyoruz. Bununla ilgili ilgili kişilerle görüşmelere devam ediyoruz.

 
 • 2016, 2017 ve 2018 yıllarında BWK ve Is Ajansı Mitte ile birlikte mülteci gençlere yönelik meslek eğitim fuarı düzenlemiştik. Bunlara binlerce mülteci genç katıldılar. Bu yıl 6 ve 7 Mayıs da yine meslek eğitimi fuarı gerçekleşecek. Hedef kitlesi bu sene hem mülteci gençler hem de mülteci olmayan göçmen kökenli gençler olacaklar.
 
 • NSU cinayetlerinin ortaya çıkışının 8ci yılında her sene panel düzenliyoruz. Bu sene de yine panel gerçekleştireceğiz.

 
 • Bunların dışında, Türkiye’de emeklilik konulu bir bilgilendirme toplantısı yapacağız.
 
 • Ve daha önce iki defa yaptığımız gibi Berlin deki konut piyasasındaki gelişmeler ilgili toplantı yapacağız. Çünkü bu sene bu yıl bu konuda önemli gelişmeler olacak gibi görünüyor, örneğin Deutsche Wohnen adli ev şirketinin kamulaştırmasına yönelik halk oylaması yapılacak.

 
 • Otomatik Bilgi Transferi anlaşması ile ilgili uygulamasına yönelik somut gelişmeler olduğu takdirde toplantı yapacağız.
 
 • Avukat ve insan hakları aktivisti Eberhard Schultz’un Feindbild Islam und institutioneler Rassmismus adlı kitabını bir okuma ile tanıtacağız.
 
 • Üyelerimizle birlikte Zukunftswerkstatt – gelecek atölyesi yapmak istiyoruz. Burada, TBB çalışmalarını birlikte değerlendirip gelecekte TBB’nin hangi alanlara ağırlık vermesi ve nasıl yöntemlerle bunu yapması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunalım ve stratejiler geliştirelim istiyoruz.
 
 • Bunların dışında da belli konularda ve güncel gelişmelere göre tabi ki başka etkinliklerimiz ve basın açıklamalarımız olacaktır.
 
 • Berlin hükümetinin koalisyon anlaşmasında TBB taleplerinin %90 yer alıyor. Ama yer alması yetmiyor, şimdi onların hayata geçirilmesini gerekiyor. Bu nedenle geçen sene başlattığımız siyasetçilerle görüşmelere de devam edeceğiz bu yıl. Örneğin İçişleri Senatörü müsteşarı Akmann ile görüşme yapacağız Şubat ayında. Ama hükümette olmayan CDU partisinin Berlin Eyalet Parlamentosu grup başkanı Dregger ile görüştük ve Şubat da CDU’nun uyum politikaları sözcüsü Seibeld ile görüşeceğiz.
 
 • Sachsen, Brandenburg ve Thüringen ve Bremen`de seçimler yapılacak. Bunları çok dikkatli izlemek gerekiyor. Çünkü duruma göre CDU’nun AfD ile koalisyon yapması tehlikesi gözüküyor.

ha-ber.com/Orhan Önaldı
 

 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321