Sivaslı Canlar Avrupa`da yükselen ırkçılığa dikkat çekti

​​​​​​​Berlin Offenes Nuekölln etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Berlin`deki Sivaslı Canlar Derneği Avrupa`da yükselen ırkçılığa dikkat çekti.

Sivaslı Canlar Avrupa`da yükselen ırkçılığa dikkat çekti

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sivaslı Canlar Dernek başkanı Cemal Boyraz, özelikle Avrupa’da yükselen ırkçılığa dikkat çekerek, “Irkçılık sadece sağ partilerin ve popülistlerin söylem ve eylemleriyle bitmiyor, günlük yaşantımızın her alanında da devam etmektedir” dedi.

Başkanı Cemal Boyraz, her türlü ırkçılığa karşı mücadele edilmesinin önemini vurgulayarak, politikacıların gerekli önlemlerin almasının altını çizdi.

Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB)`den Doğa Akyürek ve Zülfikar Çetin “ırkçılık ve sağcı popülizm “üzerinde geniş bir bilgilendirme yaparak, TBB’nin bu konulardaki çalışmaları hakkında bilgilendirmeden bulundular.

Etkinlikte, Sivaslı Canlar korusu da Irkçılığa karşı sahne alarak, okudukları deyişleriyle güzel bir sunum yaptılar.

ha-ber.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol celik
Erol celik - 3 ay Önce

Bu gibi etkinlikleri daha cok duzenlemek ve halk olarak irkciliga karsi bilgilenmek örgütlenmek hepinizin ihtiyacidir. Bu etkinlikleri lutfen destekleyelim. Ilerde bu ayrimcilik herkese yapilabilir.., Düsüncesiyle birleselim bir olalim diri olalim

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321