Şehitlik'de okul hediye külahı dağıtıldı

Berlin Şehitlik Camii öncülüğünde bu yıl okula başlayan çocuklara çeşitli okul malzemeleri yanı sıra muhtelif hediyeler bulunan hediye külahı dağıtıldı

Şehitlik'de okul hediye külahı dağıtıldı

 

 

Şehitlik'de okul hediye külahı dağıtıldı

Berlin Şehitlik Camii öncülüğünde bütün camilerin birlikte düzenledikleri büyük bir kampanyayla bu yıl okula başlayan çocuklara okul öncesi örnek bir girişimle içinde çeşitli okul malzemeleri yanı sıra muhtelif hediyeler bulunan hediye külahı dağıtıldı.

Şehitlik Camisi'nde anne babalar eşliğinde 100'lerce çocuğa merasimle hediyelerinin verirken aynı zamanda da Din Hizmetleri Ataşesi Hasan Hayri Yaşar ve Şehitlik Camii din görevlileri tarafından dualar ve ilahiler okuyarak çocuklara heyecan vererek adeta bayram havasına dönüştürüldü.

sehitl-okul-kul-b.jpg
sehitl-okul-kul-c.jpg

Din Hizmetleri Ataşesi Hasan Hayri Yaşar, yapmış olduğu açıklamasında, ''çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara bütün imkânlarımızı sonuna kadar sunmalıyız. Bu programımıza 2010 yılında başladık. Bu sene ikincisini gerçekleştiriyoruz. Berlin'de şu anda okula başlayan 100'ün üstünde çocuğumuza ulaşma imkânı bulduk.

sehitl-okul-kul-d.jpg
sehitl-okul-kul-e.jpg

Anne babalar eşliğinde Şehitlik Camimizde yaptığımız merasimle hediyelerini vererek yeni okul yaşamında başarılı olmalarının hayırlara vesile olması dilekleriyle uğurluyoruz. Kısmet olursa bu geleneği her yıl sürdürmeye çalışacağız. Burada emeği geçen tüm din görevlilerimizi katkılarından dolayı kutluyorum'' dedi.

sehitl-okul-kul-f.jpg
sehitl-okul-kul-g.jpg
sehitl-okul-kul-h.jpg

ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321