banner269
Öne Çıkanlar Almanya Berlin Türkiye FETÖ terör Suriye

Saadet Partisi Yurtdışı seçim beyannamesi tanıttı

Saadet Partisi Berlin bürosu Avrupa'da yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların problemleri ve çözüm yolları konulu açık oturum düzenledi.

banner197
Saadet Partisi Yurtdışı seçim beyannamesi tanıttı
Saadet Partisi Yurtdışı seçim beyannamesi tanıttı

Saadet Partisi Berlin bürosu Avrupa'da yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların problemleri ve çözüm yolları konulu açık oturum düzenledi.

Toplantıda Saadet Partisi olarak yurt dışındaki Türklerin sıkıntılarını içeren raporun başlıklarını gözler önüne serdi. Saadet Partisi Viyana temsilcisi Arif Şen sorunları 21 başlık altında topladıklarını belirtti.

Şen, Türkiye Anayasasının 62. maddesinin “Devlet, yabancı ülkelerde çalışan Türk vatandaşlarının çocuklarının eğitiminin kültürel ihtiyaçlarının sosyal güvenliğinin sağlanması, anavatanlarıyla bağlarının korunması için tüm gerekli çalışmaları yapması gerekir„ dediğine işaretle bu maddenin yerine getirilmesinin mutlak olduğunu söyledi.Saadet Partisi'nin raporuna göre Avrupalı Türk vatandaşlarının sorunları hakkında tespitlerde de bulundu. Ailelerin elinden alınan çocuklara sahip çıkılması, yaşlılar için bakım huzur evleri, kimsesiz kadınlar için sığınma evleri, hasta bakım evlerinin teşvik edilmesi. Türkçe'nin korunması, Çifte vatandaşlık konusunda Avrupa  ülkeleriyle anlaşmaları yeniden gözden geçirilmeli, Avrupa ülkelerinde İslam dininin resmen kabul edilmesi Türkiye'de emekli olup yurt dışında çalışanların maaşlarının kesilmemesi için çalışma yapılması konusunda  gayret edilmeli, çifte vatandaşlık sorunları yeniden dizayn edilmeli, Meslek diplomalarının denkliği, çift dilli okulların çoğaltılması, Türkçe öğretmenlerin Avrupa'da yetiştirilmesi, mavi kart sahiplerine seçme ve seçilme hakkının tanınması, izin mevsiminde devlet tarafından sıla yolu dinlenme tesisleri açılması, bu tesislerde aynı zamanda konsolosluk yetkilileri yaz aylarında bulunup vatandaşımıza yardımcı olunması, Yurt dışı seçim bölgesi oluşturulup, yurt dışındaki seçmenlere belirli sayıda milletvekili kontenjanının verilmesi gibi daha  bir çok vaatlerde bulunuldu.ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201
Anahtar Kelimeler:
DevletTürkiyeSaadet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir