Remzi Kaplan, Berlin Wedding semt sakinleri ile bir araya geldi

Avrupa’nın tanınmış Türk işverenlerinden Remzi Kaplan Almanya’nın başkenti Wedding semtindeki mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda onlarla dayanışma toplantısı yaptı

Remzi Kaplan, Berlin Wedding semt sakinleri ile bir araya geldi

Berlin`in Wedding ilçesinde bulunan Bahadın Dayanışma Derneği lokalinde yapılan toplantıda mahalle sakinlerinin temsilcileri Kaplan Döner'in sahibi ve Berlin Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği Başkanı Remzi Kaplan, hakkındaki merak edilen tüm soruları tek tek cevapladı.

Semt sakinleri, “Almanya'ya hangi tarihte geldiniz, hangi semtlerde oturdunuz, hangi okullar gittiniz ve not ortalamanız neydi, meslek eğitimi ve iş hayatına nasıl başladınız, bu dönemlerde ne gibi engellerle karşılaştınız, gençlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz, iş yerlerinde Alman işçi çalıştırıyor musunuz, Türk Alman İşverenler Birliği Başkanı olarak ne gibi faaliyetleriniz var” gibi çok sayıda soruyu Remzi Kaplan`a yönelttiler.

Kaplan, sorulan bütün soruları samimi bir şekilde kimseyi kırmadan incitmeden cevaplamaya çalıştı.

Toplantının son bölümde politik sorularda gelindiğinde Kaplan,” Bana gerek Almanya gerekse Türkiye'deki politik konularınızda Maalesef sorularınıza cevap veremeyeceğim, başka konularda bütün sorularınıza açığım. Sizlerle her zaman her konuda dayanışma içinde olabilirim” dedi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321