Para Koleksiyon fuarı göz kamaştırdı

Almanya’nın Başkenti Berlin`de sergilenen dünyanın en büyük uluslararası hatıra para koleksiyon fuarı „WORLD MONEY FAIR “kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Para Koleksiyon fuarı göz kamaştırdı
Para Koleksiyon fuarı göz kamaştırdı

Almanya’nın Başkenti Berlin`de sergilenen dünyanın en büyük uluslararası hatıra para koleksiyon fuarı „WORLD MONEY FAIR “kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Berlin Neukölln İlçesi'nde Estrel Otel salonunda düzenlenen fuara farklı ülkelerden 300'ün üstünde firmanın büyük bir alanda katıldığı uluslararası önemli organizasyonlardan bir tanesi olarak kabul görerek ve her yıl daha da büyüyor.Madalya, hatıra para ve pul koleksiyon fuarına Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından „Kayalar Bakır Alışımları Sanayi ve Ticaret AŞ “üst düzey yetkililerinden Genel Müdür Yardımcısı Uğur Timur Kaya ve Engin Yüzüak, her yıl olduğu gibi bu yılda fuara katılarak, firmaları adına iş anlaşmalarında bulundular.   Fuara katılan Kayalar Bakır Alışımı Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdür Yardımcısı Uğur Timur Kaya, „Türkiye Cumhuriyeti, dahil olmak üzere dünyanın oldukça sayılı büyük darphaneleriyle baskıya hazır madeni para, pul üretiyoruz. Yani darphaneler baskıya hazır olan para pullarını bizden satın alırlar, bunun üzerine yazı ve turasını basarak, ülkelerinde veya diğer ülkelerde kullanıyorlar. Bu konuda biz açıkça bakır ve bakır ulaşımlarından  bütün para pullarını yapabilen ve dünyada da bunu kendi başına dökümünden başlayarak sıfırdan itibaren para pulu haline getirebilen ilk üç içerisinde olan sayılı firmalardan biri olduklarını ve her yıl katıldığımız Berlin ve buna benzer dünyanın birçok ülkesinde yapılan fuarında çeşitli firma müşterilerimiz diyebileceğimiz dünya darphaneleri ve merkez bankaları yetkilileriyle ilişkilerimizi gözden geçirmek ve yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bire bir görüşmek  piyasadaki yeni değişimleri takip etmek konusunda fuarlara katılıyoruz.1965 yılında kurulan firmanın Tekirdağ`da üretim yapıyor. Çorlu fabrikasında 2000 yılından itibaren servis veriliyor. Mevcut olan firmamızda 170' elemanımız çalışıyor ve 53 ülkeye ihracat yapıyoruz. Avrupa’nın entegre tesisleri olarak diyebileceğimiz en büyük para pulu üreticisiyiz “dedi.            ha-ber.com/Orhan Önaldı/Berlin


  
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321