banner216
Öne Çıkanlar CHP AKP Obama Türkiye FETÖ Oranienplatz

Okyay ile Pulat'a veda kokteyli verildi

Almanya Türk Toplumu ile Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu, Berlin'de görev sürelerini tamlayan Büyükelçilik Müsteşarı İskender Okyay, Başkonsolos Mustafa Pulat ve Çalışma Müşaviri Ahmet Nazif Garipağaoğlu'na veda kokteyli düzenlediler

banner197
Okyay ile Pulat'a veda kokteyli verildi

 

 

Okyay ile Pulat'a veda kokteyli verildi

Almanya Türk Toplumu (TGD) ile Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB), Berlin'de görev sürelerini tamlayan Büyükelçilik Müsteşarı İskender Okyay, Başkonsolos Mustafa Pulat ve Çalışma Müşaviri Ahmet Nazif Garipağaoğlu'na veda kokteyli düzenlediler

Almanya Türk Toplumu (TGD) Genel Başkanı Kenan Kolat yaptığı konuşmada, ''Büyükelçilik Müsteşarı Sayın İskender Okyay, Başkonsolos Sayın Mustafa Pulat ve Çalışma Müşaviri Sayın Ahmet Nazif Garipağaoğlu ile dört yıl boyunca başarılı ve uyumlu bir çalışma içerisinde bulunduk. Yakın, olumlu ve başarılı çalışmalar sonucu diplomatlarımızla adeta dost ve arkadaş olduk. Berlin'den iki Büyükelçi çıkması bizi çok sevindirdi. Berlin Büyükelçiliği'nde Elçi Müsteşar olarak görev yapan Sayın İskender Kemal Okyay, Kolombo Büyükelçisi, Berlin Başkonsolosu Sayın Mustafa Pulat da Abuja Büyükelçisi olarak atandılar. Kendilerine yeni görevlerinde basariler dileriz'' dedi.

okyay-pulat-koktel-b.jpg

Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) sözcüsü İlker Duyan da yaptığı kısa konuşmada, ''Diplomatlarımız büyük bir özveri ile Berlin'de çalıştılar. Haftanın yedi günü vatandaşların ve biz sivil toplum kurumlarının yanında bulunup, sorunlara çözüm bulmada yardımcı oldular. Diplomatlarımıza büyük desteklerinden dolay teşekkür eder, yeni görevlerinde basariler dileriz'' dedi.

okyay-pulat-koktel-c.jpg

Berlin'de hem sivil toplum kurumlarının hem de Türk vatandaşlarının ''iyi bir konuk sever'' olduklarına dikkat çeken Büyükelçilik Müsteşarı İskender Okyay, ''Çocukluğum Berlin'de geçti. Daha önce de Berlin'de Başkonsoloslukta görev yaptım. Kızım da Berlin'de doğduğu için artık Berlinliyiz diyebilirim. Burada çok arkadaş ve dost edindik. Hem biz diplomatlar hem de vatandaşlarımız acısından zor ve acı son iki yıl geçirdik. Bu dönemler içinde TGD ve TBB gibi sivil toplum kurumlarının büyük desteğini gördük. Hepinize çok teşekkür ederim. Yeni görev yerimde Kolombo'da bir dostunuz olduğunu unutmayın. Kapımız sizlere her zaman açıktır'' dedi.

okyay-pulat-koktel-e.jpg

Nijerya'ya Büyükelçi olarak atanan Başkonsolos Mustafa Pulat ise Berlin'deki görev süresince tüm derneklere eşit mesafede yakın olduğunu belirtip, Berlin'deki Türk toplumu arasında birlik ve beraberliği sağlamak için çalıştığına dikkat çekti. Pulat, ''Başkent olması ve yaklaşık 200 bin vatandaşımızın burada yasaması nedeniyle Berlin'de görev yapmak pek kolay olmadı. Sorunların çözülmesi konusunda tüm mesai arkadaşlarımla birlikte vatandaşlarımıza hizmet sunduk. Çalışmalarımızın başında Berlin'deki Türk toplumu arasında birlik ve beraberliği sağlamak geldi. Başarılı olup olmadığımız konusunda takdir sizlerindir. Bana ve aileme göstermiş olduğunuz yakın ilgi çok teşekkür ederim'' seklinde konuştu.

okyay-pulat-koktel-d.jpg

Çalışma Müşaviri Ahmet Nazif Garipağaoğlu da görevi süresince vatandaşlara is ve istihdam, meslek eğitimi, Türkiye'de emeklilik ve benzeri konularında haftanın yedi günü hizmet verdiklerine dikkat çekip, sivili toplum kurumları ile uyum içinde çalıştıklarını belirtti. TGD Genel Başkanı Kenan Kolat, TBB sözcüleri Ayşe Demir ve İlker Duyan, diplomatlara Berlin'in sembolü olan ''Berlin Ayısı''ni hediye ettiler.

okyay-pulat-koktel-f.jpg
okyay-pulat-koktel-g.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir