Müsteşar, Kaplan Döner tesisine hayran kaldı

Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Berlin'de Avrupa'nın en büyük döner imalat fabrikalarından biri olan Kaplan Döner işletmesini ziyarette bulundu

Müsteşar, Kaplan Döner tesisine hayran kaldı

 

 

Müsteşar, Kaplan Döner tesisine hayran kaldı

Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Alman meslektaşlarıyla görüşmelerde bulunmak üzere iki günlüğüne geldiği Berlin'de, Avrupa'nın en büyük döner imalat fabrikalarından biri olan Kaplan Döner işletmesini ziyarette bulundu

kaplan-doner-ziy-b.jpg

Berlin- Brandenburg Türk Alman İşadamları TDU Başkanı Remzi Kaplan, Bakanlık Müsteşarı Ziya Altunyaldız ve beraberindeki heyeti, eşi Şaziye Kaplan, kızı Belgin Kaplan ve işletme müdürü Abdullah İnce karşıladı. Kaplan, işletmesi hakkında heyete bilgi vererek işletmesini gezdirdi ve ardından da birlikte yemek yediler.

kaplan-doner-ziy-c.jpg
kaplan-doner-ziy-d.jpg

Kaplan Döner tesislerini gezen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, basına yapmış olduğu açıklamasında, ''Almanya Gümrük İdaresi yetkilileriyle yapacağımız görüşme için Almanya'ya gelmiş bulunuyoruz. Türk ve Alman Ticaret Odasında gerçekleştirdiğimiz temaslarımız gerek muhataplarımız gerekse Türk işadamlarımızla yaptığımız görüşmeler son derece yararlı olduğuna inanıyorum. Avrupa Birliği ile yaptığımız projelerin birçoğunu Almanya ile birlikte gerçekleştirdik. Bu projeler kapsamında önemli gelişmeler sağladık. Bizim için Dünya’nın en hızlı, en seri, en güvenli ticaret yapılan yerinin Türkiye Cumhuriyeti olarak bu vizyonla dünyaya açılıyoruz.

kaplan-doner-ziy-e.jpg
kaplan-doner-ziy-f.jpg

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Parlamentosu, zannediyorum kamuda en fazla pirim yapan kurumlardan birisi, bunu neden söylüyorum. Geçmişe doğru baktığımızda 80 milyon Euro fonlarından yararlanmak üzere Gümrük ve Ticaret Birliğine proje gerçekleştirdik. 2012 yılında 11milyon Euro projemiz komisyon tarafından kabul gördü. 2013 yılı için 40 milyon Euro'luk projemiz var. Tüm bu projelere baktığımızda, Türkiye'yi Dünya'nın en seri en güvenilir ülkesi yapma yoluna getirdik. Almanya'da 3 milyona yakın yurttaşımız var. Bunların 70' bini aşkın kısmı işletmeci olarak 35 milyon Euro'nun üzerinde ciro yapıyorlar. Almanya Türkiye ve hatta dünya üretimine katkıda bulunuyorlar. Artık Türk üretimi dünyada marka gücüne dönüşüyor'' dedi.

kaplan-doner-ziy-g.jpg
kaplan-doner-ziy-i.jpg
kaplan-doner-ziy-h.jpg

ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2012, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321