MÜSİAD sağlık sektörünü bir araya getirdi

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Berlin şubesi sektör kurullarına bir yenisini daha ekleyerek Sağlık Sektör Kurulu'nu oluşturdu.

MÜSİAD sağlık sektörünü bir araya getirdi

 

 

MÜSİAD sağlık sektörünü bir araya getirdi

MÜSİAD Berlin sektör kurullarına bir yenisini daha ekleyerek Sağlık Sektör Kurulu'nu gerçekleştirdiği bir toplantı ile oluşturdu

Çok sayıda üye ile doktorların, eczacıların, fizyoterapist ve hasta bakım servisi işletmecilerinin katıldığı programda öncelikle MÜSİAD Berlin tanıtım filmi izletildi, akabinde Genel Sekreter Muzaffer Türk yaptığı sunum ile MÜSİAD Berlin'in yapısı ve faaliyetleri konusunda bilgiler verdi.

musiad-saglik-kurul-j.jpg
musiad-saglik-kurul-h.jpg
musiad-saglik-kurul-d.jpg 

MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya, sağlık sektöründe faaliyet gösteren başta doktorlarımız olmak üzere, tüm çalışanların toplumumuzda kutsal bir görev yaptıklarını, bunların sayısının artmasının sevindirici olduğunu belirterek, sektör kurulu oluşturmaktaki amaçlarını açıkladı.

Veli Karakaya, ''Gerek Türkiye'de gerekse Almanya'da sağlık alanında meydana gelen gelişmelerin, önümüzdeki günlerde karşılıklı yatırımlar konusunda bir haraketlilik getireceğini belirtti. MÜSİAD Berlin tecrübesi ile bu yatırımlara yön vermek, ön ayak olmak istiyoruz'' dedi.

musiad-saglik-kurul-k.jpg 
musiad-saglik-kurul-e.jpg
musiad-saglik-kurul-f.jpg

Başkan Veli Karakaya daha sonra Sağlık Sektör Kurulu oluşum çalışmaları hakkında bilgi verdi, bu alandaki bir çok kişi ile istişarelerde bulunduklarını belirtti. Sektör Kurulu Başkanı adayı olarak Ortoped Dr. Ufuk Şentürk'ü açıkladı, daha sonra bu sektörde çalışmak üzere tüm katılımcı üyelere çağrıda bulundu. Katılımcıların oy birliği ile Dr. Ufuk Şentürk Başkan seçilirken MÜSİAD Berlin Sağlık Sektör kurulu şu kişilerden oluştu;

Enver Pinarbasi, Fizik tedavi uzmani, Therapium ve Turkuaz Tedavi Merkezleri sahibi.

Dr. Halil Karabayır (Allgemeinmediziner), Medizinisches Versorgungszentrum Turkuaz ortağı

Dr. Halil Bulat (Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman doktoru), Medizinisches Versorgungszentrum Turkuazortağı

Dilhan Görgün, Orpedo Şirketi sahibi, ortopedik bandaj üreticisi

Behcet Saltık, Pflegeagentur Berlin hasta bakim servisi sahibi

Safiye Serpil Ergün, Dosteli hasta bakim servisi sahibesi

Hasan Kurtoğlu, (Allgemeinmediziner),

Dr. Ufuk Şentürk katılımcılara teşekkür ederek, kendisine gösterilen bu güveni boşa çıkarmayacağı sözünü verdi. Dr. Şentürk konuşmasına şöyle devam etti:

''Eminimki bugün sadece biz Sağlık Sektörü ile ilgili arkadaşlar için değil, hepimiz için önemli bir gün. Zira bizler, bazılarının dediği gibi‚ ''Yitik Kuşaklar'' olmadığımızı bugün bir kez daha ispatlıyoruz. 

musiad-saglik-kurul-l.jpg 
musiad-saglik-kurul-g.jpg 
musiad-saglik-kurul-c.jpg

Yarım asır önce herşeyini Anadolu'da bırakıp hiç bilmedikleri bir coğrafyaya, hiç bilmedikleri bir kültüre gelen dedelerimiz ve babalarımızdan sonra, bizler kültürümüzden ve değerlerimizden ödün vermeden, asimile olmadan, neler yapabileceğimizi herkese gösterdik. Bundan sonra da daha belirgin bir şekilde göstermeye kararlıyız.

Bu vesile ile, büyük bir cesaret göstererek kendilerini gurbet diye adlandırdığımız bu cografyaya atan ve böylece bizlerin bugün burada buluşmamıza vesile olan büyüklerimize en derin saygı ve sevgilerimizi sunmak istiyorum. Büyükbabam gibi, vefat edenlere de Allahtan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.

Sağlık sektörünün her alanında bugün insanımızı görüyor ve onların başarıları ile gurur duyuyoruz. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, fizyoterapistlerimiz, eczacılarımız, hasta bakım servislerimiz, tıbbi malzeme üreticilerimiz Berlin'in her köşesinde hizmet vermektedirler.

MÜSIAD ın temsil ettiği değerleri taşıyan ve benimseyen hür müteşebbisler, birleşip, tanışıp, birbirimizin farkına varıp, eksiklerimizi gidermek, yeni uygulamalardan haberdar etmek ve daha iyilerini geliştirmek, yeni projeler hayata gecirerek daha da güçlenmek zorundayız.

Temsil ettiğimiz değerleri, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimizi her iş alanında olduğu gibi, sağlık alanında da en iyi şekilde temsil etmekle yükümlüyüz.

Ecdadimiz demiş ki: ''Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz''

İşte bizde aklımızı eserlerimizle, hayata geçireceğimiz işlerimizle, projelerimizle konuşturalım, ve son zamanlarda oluşmuş olan kötü imaji böylece ortadan kaldıralım. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.''

musiad-saglik-kurul-b.jpg
musiad-saglik-kurul-i.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321