MÜSİAD Hukuk Sektör Kurulu oluşturuldu

Hukuk Sektör Kurulu açılışıni geçekleştiren MÜSİAD Berlin, açılışı ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Genel Sekreter Muzaffer Türk, ''birlik, beraberlik ve işbirliğini artırmak amacındayız'' dedi.

MÜSİAD Hukuk Sektör Kurulu oluşturuldu

 

 

MÜSİAD Hukuk Sektör Kurulu oluşturuldu

Hukuk Sektör Kurulu açılışıni geçekleştiren MÜSİAD Berlin, açılışı ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Genel Sekreter Muzaffer Türk, ''birlik, beraberlik ve işbirliğini artırmak amacındayız'' dedi.

Genel Sekreter Muzaffer Türk şöyle dedi, ''Yaşadığımız toplumda gündeme oturan gelişmeler Türkçe konuşan hukukçuları MÜSIAD Berlin'in Hukuk Sektör Kurulu'nu oluşturma zorunluluğunu beraberinde getirdi. Bunun yanı sıra Almanya ve Türkiye'deki birçok gelişme hukuk sektöründe yapılacak işbirliklerin ne derece yüksek olduğunu göstermektedir. Bu doğrultuda iki yönlü çalışmaların da gerçekleştirileceği Hukuk Sektör Kurulunu oluşturduk. Ayrıca Sektör Kurulunun hem vatandaşlarımıza, hem de sektörümüze MÜSİAD Berlin'in tecrübeleri ile çözüm üretmek, yanı sıra MÜSİAD Berlin'in misyonu ile toplumumuzdaki birlik, beraberlik ve işbirliğini artırmak amacındayız.''

musiad-huk-kurul-b.jpg

MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya, Bu oluşumun, MÜSİAD'ın özellikle vurgusunu yaptığı ortaklık kültürüne katkı sağlayacağı vurgusu üzerine bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Hukuk Sektör Kurulu Başkanı Avukat Akın Hızarcı'yı kürsüye davet etti, Avukat Hızarcı Sektör Kurulunu oluşturan meslektaşlarını şu şekilde takdim etti; Avukat Nilüfer Yazıcı, Avukat Yeşim Yalçın, Avukat Cafer Türkyılmaz, Türk Hukuku Avukatı Yüksel Can, Avukat Dr. Ümit Kaplan, Avukat Fahri Fırat, Mali Müşavir Ahmet Kemiklioğlu, Avukat Abdulhamit Ekici, Avukat Kerem Türker.

musiad-huk-kurul-d.jpg

MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya daha sonra konuşmasına şu şekilde devam etti:

''Ekonomi derslerinde hocalar söze hep şöyle başlarlar; ''İhtiyaçlar sınırsız, kaynaklar kıt''. İnancımız ve kültürümüz gereği bizler ihtiyaçlarımızın sınırsız olmadığını düşünüyoruz, ancak her ne olursa olsun insanoğlu ihtiyaçlarını karşılamak için gösterdiği faaliyetlerde istemeden de olsa birbirine zarar verir, birbirinin hakkını yer. Bu noktada hayatımıza bir takım kısıtlamalar ve yaptırım güçleri etki eder, bu kısıtlama ve yaptırımların hepsi her zaman hukuk kuralları olmasa da en etkilisidir. Günümüzde ve yaşadığımız toplumda, hukuk hayatımızın her safhasını kuşatmış ve neredeyse kendimizi onun dışında tutmamızı imkânsızlaştırmıştır.

İş dünyasında ise hukukun ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır, atılan her adımın hukuki bir neticesinin olacağı önemli bir alandır, işletmeci olarak müşterinize bir hizmet vermeyi, anlaşma yoluyla taahhüt ediyorsanız, taahhüdünüzü yerine getirmediğiniz takdirde, müşteriniz şirketinizi dava edebilir. Yani girdiğiniz ticari ilişki nedeniyle, maddi bir sorumluk altına girmiş oluyorsunuz. İşletmenin bir fikir olarak ortaya atılmasından başlayarak hukuk ile ilişkisinin başladığı bu alanda, bizler iş dünyasını ilgilendiren hukuki gelişmeleri daha yakından takip ederek, işverenlerimizi daha iyi bilgilendirmek, işletmelerimizin sağlıklı kurulması, gelişimi ve sürdürebilirliği için sağlam hukuki temellerini oluşturmak durumundayız. Sınırların kalktığı global iş dünyasında ayrıca MÜSİAD'ın global ağı ile hukukçularımızın iletişim kurması çalışmalarımızı daha da çeşitlendirecektir.''

musiad-huk-kurul-c.jpg

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321