MÜSİAD Berlin’de Fikret Doğan Başkan seçildi

MÜSİAD Berlin 1. Genel Kurulu’nda Fikret Doğan oybirliği ile İkinci Dönem Şube Başkanı seçildi.

MÜSİAD Berlin’de Fikret Doğan Başkan seçildi

MÜSİAD Tanıtım Filminin ardından Birinci Dönem Şube Başkanlığını üstlenen Kurucu Başkan Ömer Başkan selamlama konuşması yaptı.

Ömer Başkan veda konuşmasında, “Çok değerli hanımefendiler, beyefendiler kıymetli dostlarım. MÜSIAD Berlin Yönetim Kurulu olarak, bu görevin ne kadar vebal taşıdığını ve zor olduğunu biliyorduk ve ona göre bu sorumluluğu hiç aklımızdan çıkarmadık. O sorumluluk ile çalıştık. Herkesle uyum içinde olmaya özen gösterdik. Bu vebali, bu sorumluluğu üzerimizden aldığınız için ayrıca şükranlarımı sunuyor yeni göreve gelen Başkan Fikret Doğan`a başarılar dilerim” dedi.

Ömer Başkan’ın konuşmasının ardından söz alan T.C. Ticaret Başmüşaviri Mehmet Azgın bu önemli günde yer almaktan memnuniyetini dile getirdi.

MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam konuşmasında Ömer Başkan ve ekibinin zor bir dönemden geçtiklerini ama büyük bir başarı ve özveri ile çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

Burhan Sağlam, “Değerli üyelerimiz MÜSIAD 1990'da bir avuç genç ve yürekli iş adamının Türkiye'de toprağa attığı tohum 29'yılda kocamak bir çınar ağacına dönüştü. Dünya'nın dört bir yanında ahlaklı iş yapma niyetiyle yeşeren MÜSIAD bugün gerçekten Uluslararası bir güç haline geldi. Bu yolda bizimle birlikte yol alan ve almak isteyen MÜSIAD düşüncesine fikren, kalben ve bedenen destek olan ve olmak isteyen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon Başkanı İbrahim Uyar günün anlamı ile ilgili bir konuşma yaparak,  Ömer Başkan ve ekibini tebrik etti.

Divan oluşturulmasından sonra kürsüye gelen MÜSİAD Berlin Kurucu Başkanı Ömer Başkan son iki yılın faaliyet raporunu sundu.

Sayman Hümeyra Çiftçi tarafından mali rapor sunuldu ve her iki raporda üyeler tarafından oylanarak kabul edildi.

Plaket takdiminin ardından divan ve katılımcıların huzurunda Yönetim Kurulunun ibrazı gerçekleştirildi.

Yeni yönetim için teklifler verildi ve oybirliği ile Fikret Doğan ve ekibi İkinci Dönem Yönetim Kuruluna seçildiler.

Genel Kurul ardından söz alan Fikret Doğan bir selamlama konuşması yaptı ve ekibini katılımcılara tanıttı.

Genel Kurul`da Fikret Doğan Başkan, Sezayi Akan Başkan Vekili, Murat Epli, Serkan Demirci, Ufuk Karakaya, Ali İlhan, Bülent Aras, Tarkan Şahin, Sultan Bayrak, Muhittin Özçelik, Mustafa Yılmaz ve Sümeyye Abu Zmero yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321