banner269
Öne Çıkanlar CHP AKP Obama FETÖ Oranienplatz Türkiye

MÜSİAD Berlin, İstanbul'da IBF'e katıldı

14. MÜSİAD Fuarı İstanbul CNR Expo Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. MÜSİAD Üye Kuruluşlarının stantlarının yer aldığı fuara MÜSİAD Berlin 42 kişilik bir heyetle iştirak etti. 

banner197
MÜSİAD Berlin, İstanbul'da IBF'e katıldı

 

 

MÜSİAD Berlin, İstanbul'da IBF'e katıldı

14. MÜSİAD Fuarı İstanbul CNR Expo Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. MÜSİAD Üye Kuruluşlarının stantlarının yer aldığı fuara MÜSİAD Berlin 42 kişilik bir heyetle iştirak etti.

Fuarın açılış programına Berlin'den MÜSİAD Berlin Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları ve iş adamları yer aldığı geniş bir heyetle katıldı. MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya ve beraberindeki heyet fuar alanını gezdi. MÜSİAD Berlin, 14. MÜSİAD Fuarına geçen dönemlerde olduğu gibi rekor düzeyde katılım gerçekleştirdi.

musiad-fuar-dond-c.jpg
musiad-fuar-dond-b.jpg

Genel anlamda bakıldığında fuarın her geçen dönem daha ileriye gittiği görülmekte. Burada yer alan işadamlarımız özellikle İslam ülkelerinden gelen iş adamları ile ticaret yapmak için adım atıyorlar. Aynı zamanda MÜSİAD üyelerinin kendi arasında ticaret hacminin büyümesinde fuarın önemi büyük. Fuara 200 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

musiad-fuar-dond-e.jpg
musiad-fuar-dond-f.jpg
musiad-fuar-dond-g.jpg

MÜSİAD Berlin Genel Sekreteri Muzaffer Türk fuarın MÜSİAD'ın geldiği noktanın bir yansıması olduğunu belirterek, "14. MÜSİAD Fuarı ülkemizin ekonomik olarak yakaladığı büyümeyi yansıtıyor. MÜSİAD Fuarlarının önemi büyük. 86 ülkeden gelen insanların gözlerindeki ifadeye bakınca mutlu olmamak mümkün değil. Ekonomide ve siyasette Türkiye'nin son dönemlerde yaptığı atılımlar bu fuarlarda kendisini gösteriyor. Avrupa ülkeleri ticaretlerinin yüzde 75'ini kendi aralarında yapıyor. İslam ülkelerinin birbiri ile ticareti daha da arttırması lazım. Heyecanımız her geçen gün artıyor, Türkiye'de son 10 yılda ciddi bir değişim yaşandı. Artık üretim ve ticaret kültürünü öğrenmeye başladık ve bu değişim devasa işletmelere sahip olmamızı sağladı. Berlin'deki ve Almanya'daki Türk firmaları da kendilerine belirledikleri stratejilerle, inovasyonu ar-ge'yi öğrendi ve bugün dünya firmalarıyla rekabet etme potansiyeline ulaştı‘‘ şeklinde konuştu.

musiad-fuar-dond-h.jpg
musiad-fuar-dond-i.jpg
musiad-fuar-dond-j.jpg

MÜSİAD Berlin ayrıca Genel Merkez Hizmet Sektör Kurulu'nun misafiri oldu. Cumartesi gerçekleştirilen fuar ziyaretinin akabinde, Hizmet Sektör Kurlu tarafından alınan Berlinli işadamları boğaz turu ile ağırlanarak ardından Fuar ve IBF değerlendirme yemeğinde bir araya geldiler. Yemeğe MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Eyüp Akbal ve Şevket Can Tülümen de katıldı.

musiad-fuar-dond-d.jpg
musiad-fuar-dond-k.jpg
musiad-fuar-dond-l.jpg

Hizmet Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Ünal burada yaptığı konuşmada, fuarın başarılı geçmesinin yurtdışı katılımın fazla olmasının sebebini yurtdışındaki organizasyonlara bağlarken, bu sene içerisinde Berlin'de yaptıkları ziyaret ve panelin önemine vurgu yaptı.

musiad-fuar-dond-m.jpg

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir