Murphy'den Berlin Kocatepe Cami'ne ziyaret

ABD Berlin Büyükelçisi Philip Murphy, Berlin Kocatepe Camisini ziyaret etti

Murphy'den Berlin Kocatepe Cami'ne ziyaret

 

 

Murphy'den Berlin Kocatepe Cami'ne ziyaret

İki Almanya'nın birleşme günü vesilesiyle ülkedeki birçok camide geleneksel olarak ''Açık Cami Günü'' düzenlendi. ABD Berlin Büyükelçisi Murphy, Berlin Kocatepe Camisini ziyaret etti

Berlin Spandau semtinde bulunan DITIB Kocatepe Camisi'nde düzenlenen açık Cami gününde Almanya'nın Amerika Büyükelçisi Philip Murphy, Cami Yönetimini ziyarette bulundu.

abd-elci-cami-ziy-b.jpg
abd-elci-cami-ziy-c.jpg

T.C. Berlin Din Hizmetleri Ataşesi Hayri Yaşar, DITIB Berlin Eyalet Birliği Başkanı Fatih Eroğlu ve Cami görevlileri, Cami'yi ziyaret eden ABD Büyükelçisi Philip Murphy' i Cami önünde çiçekle karşıladılar. Slayt gösterisinden sonra Hz. Muhammet'in hayatı ve İslamiyet hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.

abd-elci-cami-ziy-e.jpg
abd-elci-cami-ziy-f.jpg

Daha sonra büyükelçiye özel hazırlanmış Türk mutfağından örnekler sunuldu ve çay ikram edildi. Cami Yönetimi olarak ABD Büyükelçisine İslamiyet'i simgeleyen bir hediye verildi.

abd-elci-cami-ziy-g.jpg
abd-elci-cami-ziy-h.jpg

Büyükelçiye, son zamanlarda Müslümanlarla ilgili medyada ve siyaset alanında sürdürülen tartışmalar hakkında ne düşündüğü sorulması üzerine ABD Büyükelçisi Philip Murphy, genellikle hiç bir kimse tarafından insanların dinine inancına sorgulama hakkına sahip olmadığına dikkat çekti.

abd-elci-cami-ziy-i.jpg
abd-elci-cami-ziy-j.jpg

ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321