METROPOL FM Hessen’e Merhaba Diyor

Almanya’nın tek Almanca- Türkçe radyosu METROPOL FM, 28 Haziran 2019 Cuma günü saat 10.00’da Hessen’da yayın hayatına başlıyor.

METROPOL FM Hessen’e Merhaba Diyor

Frankfurt, Hanau ve Offenbach’da UKW 97,1 MHz

Darmstadt‘ta UKW 102,0 MHz

Friedberg‘de UKW 89,9 MHz

28 Haziran 2019 Cuma gününden itibaren Hessen’e „Merhaba, burası METROPOL FM “diyoruz.

Metropol FM ekibi Hessen’deki dinleyicilerine yerel haberler, servis, bilgi, müzik ve eğlenceli zengin programıyla ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

28 Haziran 2019 Cuma gününden itibaren METROPOL FM‘in Hessen yayını başlıyor. Günün her saatinde Frankfurt, Offenbach ve Darmstadt’ta yaşayan dinleyicilerimiz Radyo METROPOL FM yayınına kavuşacaklar.

Metropol FM, Türkiye, Balkanlar, Orta Doğu ve Azerbaycan’dan gelenlere Türkçe program içeriği ile zengin bir içerin sunmaktadır. Almanya’da yeni yayın bölgemiz de dahil olmak üzere, toplumsal ve ekonomik katkılarıyla öne çıkan yaklaşık 3,5 Milyon Türkçe konuşan vatandaşımız yaşamaktadır.

Yeni yayın bölgemizle ilgili olarak METROPOL FM Genel Müdürü Tamer Ergün Yıkıcı şöyle bir değerlendirmede bulunuyor:

„Radyo Metropol FM yeni bir bölgede yayın hayatına başlayınca burada yaşayan Türkçe konuşan vatandaşlarımız Türkiye’den radyo yayınları yerine, bizi dinlemeyi tercih ediyor.

METROPOL FM, çok kısa bir süre içinde, çok yüksek bir dinlenme oranına ulaşmış bulunmaktadır. Başarımızın reçetesi ise kültüre ait eğlence, müzik, şov programlarının yanında, ayrıca bölgesel ve Almanya geneline yönelik, anlaşılır aktüel bilgi ve haberlere yer vermesidir. Amaçlarımızdan biri de ortak yaşama duygusunu güçlendirmek ve gelişmeleri aktararak, dinleyicilerin Almanya’da olup bitenlere ilgisini artırmaktır.

Metropol FM ağırlıklı olarak Türkçe pop, halk ve arabesk gibi farklı müzik türlerine yer veriyor. Ayrıca yaşamın her alanından bilgi ve etkinlikleri sunmaktadır. Değişik kurumlarla sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir.

Metropol FM Genel Müdürü Yıkıcı: „Uyum ve başarılı yaşamın en önemli koşullarından biri, insanın yaşadığı çevresi hakkında yeterli bilgiye sahip olmasıdır, Metropol FM programıyla bunu gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır “.

ha-ber.com

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321