banner216
Öne Çıkanlar Türkiye Polis Almanya Ankara Suriye FETÖ

Memur adayları BWK'da eğitim kurslarını tamamladı

Berlin Eyalet Meclisi'nin desteğiyle kamu hizmetinde memur olarak çalışmak isteyen göçmen kökenli gençler için düzenlenen eğitim kursları tamamlandı.

banner197
Memur adayları BWK'da eğitim kurslarını tamamladı
Memur adayları BWK'da eğitim kurslarını tamamladı

Berlin Eyalet Meclisi'nin desteğiyle kamu hizmetinde memur olarak çalışmak isteyen göçmen kökenli gençler için düzenlenen eğitim kursları tamamlandı.
Almanya'nın başkenti Berlin'de, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtinde bulunan ve gençlere meslek eğitimi imkânı sunan Kreuzberg Eğitim Merkezi (BWK) tarafından, Berlin Eyalet Meclisi'nin desteğiyle kamu hizmetinde çalışmak isteyen göçmen kökenli gençler için düzenlenen eğitim kursları tamamlandı.Kurslara katılan gençlere belgelerinin verilmesi amacıyla BWK'da düzenlenen törene, Berlin Eyaleti Uyum, Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Elke Breitenbach, Adalet, Tüketiciyi Koruma ve Ayrımcılıkla Mücadele Senatörü Müsteşarı Martina Gerlach, Berlin Emniyet Müdürü Yardımcısı Margaret Koppers, emniyet teşkilatı ve bazı kamu kuruluşu temsilcileri ile aileler katıldı.Berlin Eyaleti Uyum, Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Elke Breitenbach, yaptığı konuşmada, kamu dairelerinde daha yoğun bir şekilde yer alması gereken göçmen kökenli gençlerin polislik, gardiyan, mahkeme memuru, itfaiyecilik ya da kamu dairelerinde memuriyet gibi mesleklere ilgi duymasından memnun olduğunu söyledi. 
Bakan Elke Breitenbach, Tüketiciyi Koruma ve Ayrımcılıkla Mücadele Senatörü Müsteşarı Martina Gerlach ve Berlin Emniyet Müdürü Yardımcısı Margaret Koppers, göçmen kökenli gençlere bu konuda yardımcı olan eğitimcileri ve BWK Genel Müdürü Nihat Sorgeç'i, özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Kreuzberg Eğitim Merkezi (BWK) Genel Müdür Nihat Sorgeç, „Son iki haftadır Alman basınından, Berlin polis akademisinde eğitim gören yabancı kökenli gençlerin olumsuz tavır ve davranışlarını gündeme alan türlü haberler çıktı. Bu haberler biz yabancı ve özellikle Türkiye kökenlileri hedefleyen eleştiri ve ön yargılarla doldu. BWK`da gerçekleştirdiğimiz yalnız yabancı kökenlilere yönelik Devlet Memuru ve Polis eğitimi hazırlık kursları da özellikle ön yargılı Alman kitleler tarafından hedef edildi. Sayın Bakan Elke Breitenbach, Tüketiciyi Koruma ve Ayrımcılıkla Mücadele Senatörü Müsteşarı sayın Martina Gerlach ve Berlin Emniyet Müdürü Yardımcısı sayın Margaret Koppers bu sertifika törenine katılarak kamu dairelerinde memur olmak isteyen göçmen gençlere çok büyük destek oldular. Kendilerine teşekkür eder, gençlere de meslek eğitimlerinde başarılar dilerim “dedi.ha-ber.com/M. Sefa Doğanay
Fotoğraflar: Mustafa Temel
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir