Malatyalı gençler Berlin'de staja başladı

Hasan Akbudak İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden 24 öğrenci ve 5 öğretmen Berlin'de staj eğitimine başladı.

Malatyalı gençler Berlin'de staja başladı

Malatyalı gençler Berlin'de staja başladı

Avrupa Birliği ERASMUS+ Hareketlilik Programı çerçevesinde T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı'na bağlı Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen ve Arda Danışmanlık ve Eğitim kurumu tarafından uygulanan GUMEL Projesi ortağı Hasan Akbudak İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden 24 öğrenci ve 5 öğretmen Berlin'de staj eğitimine başladı.

Berlin' de Kiya Üzerine DÖRT Hafta Staj

Uygulanacak proje çerçevesinde stajyerlerin dönüşümlü olarak ''Selektis GmbH, BBZ - Berufsbidungszentrum Chemie, Berlin Chemie GmbH, Helmholz-Zentrum Adlershof, Schüler Forschungszentrum ve Genlabor kurumlarının laboratuvarlarında 4 haftalık staj programı çerçevesinde araştırma ve incelemelerde bulunacaklarını belirten'' kurum müdürü Dr. Susam Dündar Işık, staj yerlerinin bulunmasında zorlandıklarını belirtti.
Dr. Yavuz, Şen, Taş ve Dr. Altuğ' dan Almanya'da sosyal, politik ve iş yaşamı hakkında bilgilendirme

Gelinen sonuçtan memnun olduklarını dile getiren Dr. Dündar Işık staj programının yanında proje katılımcılarının ''TUV Rheinland Akademie GmbH'da iş güvenliği üzerine 3 günlük seminer, Perfect timing Holding Başkanı Dr. Şakir Yavuz, T.C. Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen ve Berlin Eyalet Parlamentosu Milletvekilleri Hakan Taş ve Dr. Turgut Altuğ ile Almanya'da sosyal, politik ve iş yaşamı üzerine'' bilgiler verileceğini belirtti.

Geçmişin İzleri Bergama Müzesi

Berlin Bergama Müzesi'ne de ziyarette bulunan proje katılımcıları adına konuşan proje koordinatörü Sevim Bübek ''Malatya il sınırlarına çıkamamış pek çok öğrencinin, Berlin'de Bergama Müzesi'nde Mezopotamya ve Türkiye'den getirilen pek çok tarihi eseri görme şansını yakalamış olduklarını ve öğrencilerin ilklerini yaşadıkları bir anda yanlarında olmanın harika bir duygu'' olduğunu dile getirdi. Okulun İngilizce öğretmeni ve projenin hazırlanmasında katkıda bulunan Zeynep Gizem Uyar ''Türkiye ile ilgili geçmişin izlerini Berlin'de sürmenin çok heyecan verici olduğunu belirterek, bizlere bu ilkleri yaşatan ARDA'ya ve Türk Ulusal Ajansı'na teşekkür ederiz'' dedi.

Proje Koordinatörleri: Sevim Bübek, Hakan Hadiç, Nevzat Pekdoğan, Fuat Kaplan, Zeynep Gizem Uyar

Öğrenciler: Ayşegül Özgen, Gamze Baytemir, Çilem Buyruk, Melek Evin, Serap Gökhan, Abdurrahman Karaer, Halime Oyuk, Gonca Asena Karakuş, Rubeyda Sever, Ali Günay, Enes Koç, Deriş Bilal Canbay, Kadir Söylemez, Cansel Lıkıç, Çağlanur Gültekin, Meral Zeynep Dönmez, Hilal Algil, İrem Parmaksız, Hatice Tanrıverdi, Esranur Kaya, İsmet Emre, Murat Bozkurt, Zehra Akdağha-ber.com


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321