Kreuzberg'e kesin dönüş

Çarşamba günü dört seneden sonra Türkiyemspor yine Kreuzberg'te sahaya iniyor

Kreuzberg'e kesin dönüş

 

 

Kreuzberg'e kesin dönüş

Dört sene önce Türkiyemspor son defa Kreuzberg'de maç yaptı. 4. Lig'e çıktı ve Futbol federasyonundan stadyum için onay alamayınca büyüdüğü ve köklerini saldığı olan ana semti Berlin-Kreuzberg'i terk etmek zorunda kaldı. Ondan sonra iflas sürecine girdi ve iki ligden birden düştü ve sekiz ay sahaya çıkamadı. Çarşamba günü dört seneden sonra Türkiyemspor yine Kreuzberg'te sahaya iniyor.

Uzun bir aradan sonra Türkiyemspor tekrar Kreuzberg'de ki futbolseverlerle buluşuyor. 2012-2013 Sezonunda Berlin Başkent Liginde yer alan efsane kulübümüzü genç ve gönüllü oyuncularla iflastan kurtarmayı hedefliyoruz. Teknik heyet dahil bir kuruş almadan tek hedefin Türkiyemspor'u iflastan kurtarmak olduğu bu çalışmada amacımız bu kulübü gelecek nesiller için canlandırmak. Bu yolda olan takımımızın ve heyetin son haftalardaki çalışmalarının sonuçlarına Berlinli futbolseverler çarşamba ve Pazar günü şahit olabilirler. Uzun zaman Kreuzberg'te ki sahasında oynamaya hasret kalan Türkiyemspor bu hafta hem de 2 kez Kreuzberg'de sahaya çıkıyor.

2012-2013 bilet fiyatlarını açıklayan Türkiyemspor yönetimi indirimli fiyatlarla eski sevenlerinin ve takımın tekrar buluşmasını arzu ediyor. Fiyatlar ise 5 Avro, indirimli 3 Avro. 18 yaş altında ki futbolsever gençlerden giriş ücreti alınmıyor. Ayrıca kombine kartlar mevcut: Kombine biletler hem 1.Takımın maçları için geçerli hem de U19 maçları için geçerlidir. Fiyatlar 65 Avro ve indirimli 40 Avro olarak belirlendi.

Dört seneden sonra Çarşamba saat 19:00'da Blücherstrasse'de ki spor sahasında ilk defa Kreuzberg ilçe sınırları içinde puan mücadelesi verecek olan Türkiyemspor eski Bundesliga takımı SV Tasmania'yı ağırlayacak. Haftanın ikinci maçı ise Pazar günü saat 14:00'da oynanacak ve efsane Katzbachstad'ına dönüş yapan Türkiyemspor Eintracht Mahlsdorf takımıyla karşı karşıya gelecek.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2012, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321