banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Karslıoğlu'dan başarılı Türk gençlere ödül

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, okullarından en yüksek not olan 1,0 ortalamasıyla mezun olan Yiğit Muk ve Piran Engin Aşçı'ya iPad hediye etti

banner197
Karslıoğlu'dan başarılı Türk gençlere ödül

 

 

Karslıoğlu'dan başarılı Türk gençlere ödül

Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği tarafından başlatılan başarılı Türk öğrencilerin ödüllendirilmesi çerçevesinde Almanya'daki tüm misyonlarda ödül töreni düzenlendi

Büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu, başkentte liseyi en iyi not ortalaması ile bitirip 1.0 ile üniversiteye hazırlanan Piran Engin Aşçı ve Yiğit Muk'u makamında kabul edip, başarılarından ötürü ödüllendirdi.

Büyükelçi Karslıoğlu, en iyi not ortalamasına sahip Aşçı ve Muk'a birer i-pad hediye etti.

Ödül törenine Başkonsolos Ahmet Başar Şen, Müsteşar Ece Acarsoy, Müsteşar Hidayet Çilkoparan, Başkatip Eylem Tandoğan, İkinci Katip Şükrü Güler ile başarılı gençlerin anne ve babaları katıldı.

Gençlerin başarı ve azimleriyle diğer gençlere örnek olduğunu belirten Karslıoğlu, ''Olağanüstü başarınızdan ötürü gurur duyuyoruz. Bu ödülü Almanya'daki çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz öneme dikkati çekmek için veriyoruz'' dedi.

Karslıoğlu, Türkçe'ye, Türk kültürüne, kendi inanç ve değerlere sahip çıkarak Almanya ile daha yoğun ve zengin bir temas içinde olunması gerektiğine işaret ederek, ''Almanya'daki Türk toplumunun eğitimine verdiğimiz önemi vurgulamak, özellikle 'Gymnasium' düzeyinde eğitime ilgiyi teşvik etmek, başarılı Türk öğrencilerin ve velilerinin görünürlüklerini artırmak amacıyla, Almanya'daki Başkonsolosluklarımız tarafından görev bölgelerindeki en yüksek ortalamaya sahip Türk ve Türkiye kökenli başarılı öğrencilere teşvik ödülleri verilmesi uygulaması geçtiğimiz yıllarda başlatık'' diye konuştu.

karslioglu-bas-odul-b.jpg

HANNOVER

Öte yandan Hannover Başkonsolosluğu'nda düzenlenen ödül töreninde Aşağı Saksonya ve Bremen'de 2011-2012 öğretim yılında yüksek dereceyle liseden mezun olan beş Türk öğrencisi ödüllendirdi.

karslioglu-bas-odul-c.jpg

Hannover Başkonsolosluk binasında gerçekleşen ödül töreninde, Aşağı Saksonya Eyaleti'nden Orhan Yasin Yavuz 1.0'lık derecesiyle, Toruntay Cem Dağlı, Gülistan Yeşilyurt Sümeyye Çöktü ve Dilara Gerentemur 1.2'lik not ortalamasıyla ödül alan öğrenciler oldu.

karslioglu-bas-odul-d.jpg

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir