banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

Kadıköy-Kreuzberg dostluğu pekiştirildi

Berlin Kreuzberg-Friedrichshein ile İstanbul-Kadıköy ilçelerinin kardeş şehir ilan edilişinin 16. yıldönümü dolayısıyla Berlin'de bir yemek verildi

banner197
Kadıköy-Kreuzberg dostluğu pekiştirildi

 

 

Kadıköy-Kreuzberg dostluğu pekiştirildi

Berlin Kreuzberg-Friedrichshein ile İstanbul-Kadıköy ilçelerinin kardeş şehir ilan edilişinin 16. yıldönümü dolayısıyla Berlin'e gelen Kadıköy Belediye başkanı Selami Öztürk ve beraberindeki dört kişilik Belediye Meclis üyelerine Kreuzberg Belediye başkanı Dr. Franz Schulz tarafından Oranien Str. 34 adresindeki Aile Çay Bahçesi'nde bir yemek verildi.

kadikoy-kreuz-dost-b.jpg

Yemek öncesi birer konuşma yapan her iki Belediye başkanı dostlukların önemini vurgulayarak geçmiş yıllarda yapılan dayanışmalardan örnekler verdiler. Buna bir yenisini daha ekleyerek Kreuzberg-Friedrichshein ilçesi Kadıköy'de yapılacak olan engelli çocuklar okuluna destekte bulunacak.

kadikoy-kreuz-dost-d.jpg

Ayrıca davetliler arasında bulunan T. C. Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat yaptığı konuşmada bu iki ilçe arasındaki güzel dayanışmayı takdir ettiğini, bu dostluklar pekiştikçe önyargıların da yok olacağını belirtti.

kadikoy-kreuz-dost-c.jpg

Karşılıklı takdim edilen hediyelerin ardından Türk Folklor Cemiyeti müzisyenlerinin verdikleri kemençeli-sazlı mini-konser dinlenildi. Yemek sonrası karşılıklı sohbetler edildi, kemençe eşliğinde türküler söylenerek horonlar oynandı.

kadikoy-kreuz-dost-f.jpg

Ayrıca yemeğe misafir olarak Berlin Parlamentosu milletvekillerinden Kurt Wansner, Özcan Mutlu, Dr. Turgut Altuğ, Friedrichshein-Kreuzberg Belediye meclis üyeleri, birçok Türk-Alman derneği yöneticileri ve Türk işadamları katıldı.

kadikoy-kreuz-dost-e.jpg

ha-ber.com / Nurettin Armutcu / Berlin 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir