İşverenler devlet teşviki konusunda bilgilendirildi

Berlin- Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği TDU, Jobcenter Charlottenburg Wilmersdorf İle birlikte ortak bir toplantı düzenleyerek işverenleri Federal Çalışıma Ajansı’nın işverenlere yönelik hizmetlerini tanıttı.

İşverenler devlet teşviki konusunda bilgilendirildi
Yoğun katılımın gözlendiği toplantıda Berlin Charlottenburg Wilmersdorf Jobcenter`den gelen dört kişilik yetkili ekip, 01.01.2019 tarihinden itibaren çıkan yeni yasa ile işverenlerin hak kazandığı teşvikleri ve yararlanma koşullarını anlatılar.


 
 TDU salonunda gerçekleştirilen yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda iş verenin katıldığı toplantıda Jopcenter yetkililerinden Jessica Güzel, Christoph Mai, Ülkü Sinaç ve Marcus Diesel, 2019 yılı itibariyle Jobcenter’in yeni düzenlemeleri hakkında çarpıcı açıklamalarında bulundular.


 
Jobcenter yetkilileri, uzun yıllardan beri issiz olanlar ve işyerine eleman kazanırken, işverenin aylık maliyet yükünü hafifleten bu yasa, tüm işverenlerin değerlendirmesi gerektiğine dikkat çektiler.


 
Uzun vadeli işsiz kalan ve 25 yaşın üzerinde olan genç meslek sahibi elemanlara iş imkânı tanıyan firmalara bir yıldan beş yıla kadar olan sürede maddi teşvik imkanlar tanındığı Jopcenter yetkilileri tarafından dile getirildi.


 
Toplantı, Jobcenter yetkililerinden Jessica Güzel, Christoph Mai, Ülkü Sinaç ve Marcus Diesel, işverenlerin is, istihdam, personel bulma, devlet teşviki konularında yönelttiği soruları yanıtlamasıyla son buldu.

ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321