banner269
Öne Çıkanlar CHP AKP Obama FETÖ Oranienplatz ABD

İsmail Saymaz Berlin`de konferans verdi

Berlin CHP Birliği'nin davetlisi olarak konferansa katılan Hürriyet Muhabiri Araştırmacı Gazeteci İsmail Saymaz, ilginç açıklamalarda bulunurken, 15 Temmuz'u tartışabilmek için, önce 14 Temmuz'u konuşmak gerektiğinin altını çizdi.

banner197
İsmail Saymaz Berlin`de konferans verdi
İsmail Saymaz Berlin`de konferans verdi

Berlin CHP Birliği'nin davetlisi olarak konferansa katılan Hürriyet Muhabiri Araştırmacı Gazeteci İsmail Saymaz, ilginç açıklamalarda bulunurken, 15 Temmuz'u tartışabilmek için, önce 14 Temmuz'u konuşmak gerektiğinin altını çizdi.

İsmail Saymaz, konuşmasına başlamadan önce 15 Temmuz'da darbe girişiminde yaşanan acı olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, binlerce yaralılara acil şifalar diledi.İsmail Saymaz, Asıl giderek tahribata uğrayan demokrasimizin onarılacağının hayaliyle yanıp kavruluyorum. Bunun altını çizmek isterim.

Bununla birlikte bir pasajı da okumak isterim. 15 Temmuz'u tartışabilmek için, önce bir 14 Temmuz'a gitmek gerektiğinin inancındayım. Şahıslardan biri şöyle diyor, İslami gelecek adına adli, mülkiyet ve başka müesseselerde bizim bütün kapıları bu sistem içinde keşif etmemiz lazımdır. Bunun için sıyrılmadan can damarları içerisinde yürüyün. Tam gücümüzü bulacağımız kıvama ereceğimiz dünyayı sırtımıza alıp taşıyacağımız güce ulaşacağımız kuvveti temsil ettiğimizde Türkiye'deki devlet yapısını bütün anayasal güç ve kuvveti cephemize çekeceğimiz alana kadar her adım erken sayılır. Daha önce atılacak adım 20'günü doldurmadan yumurtayı kırmak gibi bir şeydir diyor.Fettullah Gülen, 1988 yılı fen dershanesinde karşısında oturan valiler, kaymakamlar ve emniyet müdürleri, sürpriz değil yaklaşık 20'yıldır bunları yaptığı biliniyor. Bu konuşmanın görüntüleri defalarca televizyonlarda yayınlandı. Bu konuşmayı dinleyenlerinde kamu görevlileri olduğu daha o günlerde biliniyor. Tarih 1997 ve kamuoyuna yansıdıktan sonra Fetullah Gülen hastalığını gerekçe göstererek Amerika'ya gitti. Biliyorsunuz o günlerde şüpheliydi onu yakalaması gereken içişleri bakanı korumalarıyla Amerika ya gitmişti.2004 yılında yapılan Milli Güvenlik Kurulu ve Milli İstihbarat toplantısında bu konu masaya yatırılıyor Fetullah Gülen'in din esaslarına dayalı bir devlet gerçekleştirmek isteyen çok ciddi bir tehdit olduğu ve anayasal düzeni ortadan kaldırma istediği dile getirildiği halde yönetimdeki faaliyetleri hakkında hiç bir önlem alınmadığı ve hatta önünün daha da açıldığı dönemde iktidarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül Cumhurbaşkanı görevinde bulunduğuna dikkat çeken Saymaz, “Maalesef  o gün uygulanmayan kararları bu gün bizler çekiyoruz. Bizlere 15 Temmuz gecesinde bunları yaşattılar. Bu hükümet devlete sızmış bu örgütle iş birliği kararı almıştır.1986’yılından beri Ordu’nun Emniyet`in içine sızdığı biliniyor. Hiçbir şey sürpriz değil 28' Şubat gerekçeleri üretilerek Ergenekon, balyoz casusluk davalarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin büyük bir bölümü, Atatürkçüler ve geniş bir üst düzey bürokratlar, emniyet güçleri daha sonra 13,500 yargıç ve hâkim ya yerleri değiştirildi ya da işinden edildi.
2009 yılında Türk Hukuk tarihinin en büyük hilelerine baş vurularak gizli tanıklarla insanları yuvasından ekmeğinde işinden ve canından ettikleri insanların haklarını nasıl ödeyecekler.  Fetullah Gülen'e „Ne mübarek adam, “Türkçe Olimpiyatlarında “hüngür hüngür ağlayan, „Ne istedin de vermedik “Amerika' ya gurup, gurup ziyarete gidenler şimdi nerelerdeler ve nasıl inkâr edebiliyorlar. Maalesef insanları bir yerde aptal yerine koyuyorlar “dedi

ha-ber.com/Orhan Önaldı
Fotoğraflar: Mustafa Temel

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir